×
Etiketë: aktakuzave
Front TV24 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës këtë vit nuk ka ngritur asnjë aktakuzë për zyrtarët e profilit të lartë. Anipse korrupsioni është një ndër kriteret e mbetura për liberalizim vizash, këtë vit nuk po shihet progres në...
Lajme20 Shtator 2020
Pak më shumë se një muaj ka mbetur kohe deri te vendimi final për aktakuzën e propozuar ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit nga Prokuroria Speciale. Kjo pasi më 24 tetor përfundon afati kur duhet...
Lajme11 Gusht 2020
Më 24 gusht të këtij viti bëhen plotë gjashtë muaj që kur Prokurori i Specializuar i Hagës ka dorëzuar aktakuzat e para tek gjyqtari i Procedurës Paraprake. Brenda kësaj periudhe kohore sipas Ligjit për Dhomat...
Lajme06 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka paralajmëruar protestë më datën 9 korrik, pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja ndaj presidentit, Hashim Thaçi dhe kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. E,...
Lajme05 Korrik 2020
Partia që po udhëheq me Qeverinë është duke mbajtur mbledhje të Kryesisë. Aty, po marrin pjesë shumica e anëtarëve ndërsa pritet të flasin edhe për mundësinë e zgjerimit të koalicionit dhe situatës pas ngritjes së...
Lajme03 Korrik 2020
Unifikimi të cilin e kërkoi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka të bëjë me shmangien e zgjedhjeve dhe një krize institucionale në rast se i konfirmohet aktakuza për krime lufte presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit...
Lajme01 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë se institucionet e Kosovës nuk do të mund të ndërmarrin asnjë hap lidhur me publikimin e aktakuzës së pakonfirmuar nga Dhomat e Specializuara. “Dhomat e Specializuara janë plotësisht...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Më në fund ka folur edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, i cili është gëzuar nga lajmi se Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit. Vucic e...
Lajme26 Qershor 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur për aktakuzat e Speciales të paraqitura kundër Thaçit e Veselit. Ahmeti me anë të një postimi në Twitter ka thënë se zhvillimet e tilla janë mbi nivelin e...
Lajme25 Qershor 2020
Aktakuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli nga Prokuroria Speciale kanë marrë jehonë në gjitha mediat ndërkombëtare. Media amerikane, “bloomberg” ka shkruar për pengesën që kanë hasur bisedimet midis...
Lajme25 Qershor 2020
Polici Gëzim Krasniqi është suspenduar sot nga detyra, pasi i njëjti shfaqi në Facebook lumturi për aktakuzat e ngritura nga Prokurori i Gjykatës Speciale, ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ish Kryetarit të Kuvendit,...
Lajme24 Qershor 2020
Glauk Konjufca nga Vetëvendosje ka thënë se Avdullah Hoti nuk duhet të takohet me Vuçiqin në SHBA pas aktakuzave ndaj Thaçit e Veselit. ‘’Pas këtij zhvillimi, nuk di as se si zotëri Hoti shkon atje....
Lajme24 Qershor 2020
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar pas lajmit se ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit, është ngritur aktakuzë për krime lufte. Majko ka qenë kryeministër i Shqipërisë gjatë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.