×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca thotë se është denigruese nëse Hoti shkon të takohet me Vuçiqin pas aktakuzave

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Glauk Konjufca nga Vetëvendosje ka thënë se Avdullah Hoti nuk duhet të takohet me Vuçiqin në SHBA pas aktakuzave ndaj Thaçit e Veselit.

  ‘’Pas këtij zhvillimi, nuk di as se si zotëri Hoti shkon atje. Sepse është një zhvillim i ri serioz, në skenën politike të Kosovës, i cili pikësëpari e dëmton Kosovën. Thaci e Veseli do të ftohen atje në cilësine ushtarit të UCK’së. Nga ky aspekt e dëmton Kosovën. Qeveria e Kosovës nuk mund ti mbyllë sytë si asgjë, ne shkojmë atje e bëjmë marrëveshje me Vucicin. Është denigruese’’, ka thënë Konjufca në KTV.

  ‘’Ka info të sigurta se prej atyre që do të jenë si aktakuza, shumë prej tyre ka kontribuar edhe Serbia me kinse prova kundër UCK. Me u taku me Vucicin në këto momente është e vështira, do ta bënte vetëm një kryeministër i papërgjegjshëm.’’

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është nderuar nga Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi me Çmimin e Evropës për përkushtimin e saj...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq është dërguar në...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jeffrey Hovenier, ka zhvilluar një takim me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Temë e diskutimit...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.