Lajme

Ish-kryeministri shqiptar reagon ndaj aktakuzave të Speciales

Ish-kryeministri shqiptar reagon ndaj aktakuzave të Speciales
19:42 | 24 Qershor 2020

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar pas lajmit se ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit, është ngritur aktakuzë për krime lufte.

Majko ka qenë kryeministër i Shqipërisë gjatë luftës në Kosovë.

‘’Drejtësia e Gjykatës së Hagës ka vendosur akuzav ndaj drejtuesve të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës, Hashim Thaci dhe Kadri Veseli.’’, ka thënë ai.

‘’UCK-ja është luftë për liri! Lufta për liri është “shkelje e ligjit”. Eshtë ligji i agresorit mbi viktimën. Kështu ka qenë dhe do të jetë! Jam në krah të Hashimit dhe Kadriut!’’, shton ai.

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera