Lajme

Veseli uron besimtarët: Dikush sot ka dhimbje të madhe, të lutemi për ditë më të mira për të gjithë

Veseli uron besimtarët: Dikush sot ka dhimbje të madhe, të lutemi për ditë më të mira për të gjithë
09:57 | 31 Korrik 2020

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ua ka uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë.

Veseli me anë të një postimi në Facebook është shprehur se sot është një kohë tjetër, në të cilën jemi të obliguar t’i respektojmë masat dhe ta ruajmë njëri tjetrin.

“Le të shpresojmë që kjo pandemi të kalojë sa më parë dhe me sa më pak vuajtje”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Shumë nga ne, sot nuk do të mund t’i urojmë nga afër prindërit, familjarët, të afërmit, miqtë.

Dhe as besimtarët nuk do të mund të falen në xhami.

Është kohë tjetër kjo, kur jemi të obliguar t’i respektojmë masat dhe ta ruajmë njëri-tjetrin.

Të tjerë, sot kanë dhimbje shumë të mëdha, sepse kanë humbur më të dashurit e tyre në betejë me Covid-19.

Le të shpresojmë që kjo pandemi të kalojë sa më parë dhe me sa më pak vuajtje.

Gëzuar Festën e Bajramit, me lutjen që ditë më të mira të vijnë për të gjithë dhe që secili të ketë paqe e begati.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera