×
Etiketë: dikush
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lajme18 Shtator 2020
Deklarata e djeshme e kreut të LVV’së, Albin Kurtit për Liqenin e Ujmanit ka ngritur reagime të shumta. I pari i Vetëvendosjes tha dje përmes një shkrimi në Facebook se Ujmani nuk është ujë, por,...
Lajme09 Shtator 2020
Një ditë pasi kanë hyrë në selinë e OVL të UÇK-së për të marrë dosjet e rasteve që ndërlidhen me Gjykatën Speciale, hetuesit e kësaj gjykate kanë zbarkuar edhe në zyrat e Gazetës InFokus për...
Lajme09 Shtator 2020
Në orët e mbrëmjes Liridon Hyseni po kalonte me veturën e tij të markës Golf 2 nëpër fshatin Shupkovc të Mitrovicës. Ai ka treguar për Klan Kosova se dikush i panjohur ka shtjer tri herë...
Lajme07 Shtator 2020
Një pako me 4 mijë dosje të Gjykatës Speciale ka arritur sot në zyrat e OVL’së së UÇK’së në Prishtinë. Deri më tani, nuk dihet kush e solli, megjithatë, brenda pakos kishte një letër në...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit URA dhe lider i koalicionit “E Zeza mbi të Bardhë” me anë të një konference për mediat shqiptare ka folur rreth asaj që pritet të bëjë qeveria e re në...
Lajme01 Shtator 2020
Analisti politik Faton Abdullahu konsideron se dikush nga Presidenca e Kosovës do të duhej të ishte pjesë e delegacionit të Kosovës i cili ka shkuar në SHBA. Sipas tij, delegacioni i Kosovës nuk mund të...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Një person i panjohur po ua paguan borxhet të varfërve në Tuzla, të Turqisë por askush nuk po e di se kush është ky. Burri misterioz u ka lënë këtyre familjeve zarfa me lekë poshtë...
Lajme31 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka arritur që ta arrestojë një person, i cili kishte tentuar t’ua shes pajisjet bujqësore tre personave përmes rrjeteve sociale, pajisje këto që një person tjetër i kishte marrë donacion. Përmes një...
Lajme31 Korrik 2020
Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ua ka uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë. Veseli me anë të një postimi në Facebook është shprehur se sot është një kohë tjetër, në të cilën jemi të...
Lajme25 Korrik 2020
Kujtim Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës po thotë se procesi i dialogut me Serbinë është një kusht dhe jo dëshirë origjinare e Kosovës. Ai thotë se një dialog i tillë si kusht, duhet shfrytëzuar...
Auto25 Korrik 2020
Dy risitë premtuese përdorin inteligjencën artificiale për të parashikuar nëse dikush ka koronavirus apo sëmundje të tjera të frymëmarrjes duke analizuar kollitjet apo modelet e frymëmarrjes, transmeton albinfo.ch. Dy risi premtuese nën zhvillim përdorin inteligjencën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.