×
 • Lajme
 • Lajme

  Tentoi t’ua shiste tre personave pajisjet bujqësore që dikush tjetër i kishte marrë donacion, arrestohet istogasi

  FrontOnline
  31 Korrik 2020

  Policia e Kosovës ka arritur që ta arrestojë një person, i cili kishte tentuar t’ua shes pajisjet bujqësore tre personave përmes rrjeteve sociale, pajisje këto që një person tjetër i kishte marrë donacion.

  Përmes një komunikate drejtuar mediave, Policia ka bërë me dije se i ka vënë në lajthitje tre persona te cilët janë dakorduar për çmimin e mjeteve bujqësore, duke pretenduar se i dyshuari është pronar i mjeteve.

  “Pas një pune operativo-hetimore nga hetuesit e Stacionit Policor në Istog, është arritur të identifikohet dhe arrestohet i dyshuari: S.M. i lindur me 1988 m/k/sh. Me vendim të Prokurorit të shtetit i dyshuari është dërguar në ndalim Policor”, thuhet në komunikatë.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se sundimi i ligjit dhe siguria e qytetarëve të Kosovës është në...
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate...
  Lajme19 Maj 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që gjatë javës që vjen do të mbajë kryesisht mot i paqëndrueshëm në Kosovë. E hënë...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.