×
Etiketë: donacion
Lajme28 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar donacion nga Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës. Tek Policia e Kosovës u transferua një automjet dhe pajisje të përdorura nga fusha e teknologjisë informative si kompjuterë, printerë dhe...
Lajme22 Shtator 2020
Fondacionin Action for Mothers and Children në bashkëpunim me Bankën Raiffeisen në Kosovë, ka dhurua donacion në vlerë prej 20 mijë euro për klinikën e Gjinekologjisë. Ky donacion do të shërbejë për kompletimin e sallës...
Lajme13 Shtator 2020
Në Komunën e Prishtinës do të shpërndahen 60 mijë maska për të gjitha shkollat e kryeqytetit. Sot, Ministri i Arsimit, Ramë Likaj bashkë me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar disa shkolla në Prishtinë....
Lajme11 Shtator 2020
Sllovenia i ka dhuruar Kosovës një donacion ku përfshihen pajisje të ndryshme mjekësore. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri Armend Zemaj përmes një statusi në Facebook, ku ka falënderuar shtetin slloven për ndihmën...
Lajme11 Shtator 2020
Në kazermën “Adem Jashari” të FSK-së në Prishtinë, sot u mbajt ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit në pajisje mjekësore në vlerë të 500 mijë eurove për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Fillimisht ministri i Mbrojtjes...
Lajme10 Shtator 2020
UNICEF dhe USAID kanë dhuruar donacion pako higjienike, çanta me mjete mbrojtëse për fëmijët e shkollës “Dardania”, në Prishtinë. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se përkundër donacionit Komuna e Prishtinës është duke u...
Lajme10 Shtator 2020
Fondacioni ‘Soros’ ka ndarë 1.5 milionë euro donacion për të blerë teste PCR për nevoja të institucioneve publike shëndetësore në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Donacioni i radhës na...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mund ta sigurojnë vaksinën potenciale kundër koronavirusit edhe përmes donacioneve apo marrëveshjeve bilaterale me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Kjo u konfirmua në selinë e Komisionit Evropian në Bruksel,...
Lajme26 Gusht 2020
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) ka pranuar sot një donacion me maska dhe dorëza nga Ambasada Amerikane, përmes Byrosë për luftë ndërkombëtare kundër narkotikëve dhe zbatimin e ligjeve (INL), si mbështetje për parandalimin e përhapjes...
Lajme25 Gusht 2020
Policia e Kosovës, përmes përkrahjes së Programit UNDP, zyra në Kosovë, ka pranuar sot donacion tri licenca softuerike të Maltego XL, tri licenca për social links dhe trajnimin për zyrtarët hetues lidhur me përdorimin e...
Lajme23 Gusht 2020
Shkolla e Mesme e Gjimnazit Shoqëror “Zenel Hajdini” në Gjilan, ka pranuar sot një donacion me mjete të konkretizimit nga bashkatdhetarët Agon edhe Isuf Behluli, të cilët këtë hap e ndërmorën në kuadër të krijimit...
Lajme06 Gusht 2020
Qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i i kanë dhuruar Ministrisë së Shëndetësisë, 40 pajisje oksigjeno-formuese për luftimin e Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një statusi në Facebook,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Autoritetet australiane kanë njoftuar se do t’ia dhurojnë Libanit dy milionë dollarë australianë si ndihmë pas shpërthimit shkatërrues që ndodhi të martën në Bejrut, ku humbën jetën më shumë se 100 persona. Lajmin për dhurimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.