×
 • Lajme
 • Lajme

  Hetuesit e Speciales “zbarkojnë” në Infokus, marrin dosjet që dikush la para selisë së OVL të UÇK-së

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  Një ditë pasi kanë hyrë në selinë e OVL të UÇK-së për të marrë dosjet e rasteve që ndërlidhen me Gjykatën Speciale, hetuesit e kësaj gjykate kanë zbarkuar edhe në zyrat e Gazetës InFokus për t’i marrë të njëjtat dosje, të cilat gazeta i ka siguruar nga OVL e UÇK-së.

  AktivPress mëson se dy hetues të Speciales e kanë kryer këtë aksion para pak çastesh.

  InFokus, ndonëse i ka poseduar këto dosje, nuk i ka keqpërdorur për të dëmtuar procesin e hetimeve, as për t’i zbuluar dëshmitarët e mbrojtur.

  Drejtuesit e OVL të UÇK-së kanë konfirmuar se dosjet u janë shpërndarë tri mediave, me kushtin që ato të mos i zbulojnë të dhënat e dëshmitarëve të mbrojtur.

  Ndërkohë njeriu që i solli rreth 4 mijë dosjet në Organizatën e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, po vazhdon të mbetet mister.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka shpërndarë një video lidhur me protestën që po zhvillohet – në kërkim të drejtësisë...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka dislokuar trupa shtesë të tyre në Kosovë. KFOR-i...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.