Gjuha:
×
Etiketë: besimtarët
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Policia greke ka arrestuar një prift i cili u bëri thirrje besimtarëve që të mos mbanin maska mbrojtëse në kisha. Një prift në ishullin Kalymnos postoi në Facebook një status kushtuar festës së Zonjës dhe...
Lajme31 Korrik 2020
Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ua ka uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë. Veseli me anë të një postimi në Facebook është shprehur se sot është një kohë tjetër, në të cilën jemi të...
Lajme31 Korrik 2020
Ndonëse interesim kishte nga besimtarët myslimanë që të falin Kurban Bajramin në Xhaminë e Dardanisë në Prishtinë, ata nuk u lejuan. Kjo pasi me vendim Qeveria e Kosovës dhe BIK e kanë ndaluar këtë aktivitet...
Lajme31 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Ai ka ftuar që kjo festë të kremtohet në shtëpi pasi vetëm kështu mund të kontribuojmë në menaxhimin e...
Lajme30 Korrik 2020
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji ka përgëzuar kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) Naim Tërnava dhe besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ai me këtë rast ka uruar edhe...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Turma të njerëzve janë mbledhur në Stamboll, pasi lokacioni Hagia Sophia u hap për lutjet e së premtes për herë të parë që kur autoritetet turke vendosën se ky objekt mund të shndërrohej në xhami....
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Turma të njerëzve janë mbledhur në Stamboll, pasi lokacioni Hagia Sophia u hap për lutjet e së premtes për herë të parë që kur autoritetet turke vendosën se ky objekt mund të shndërrohej në xhami....
Lajme03 Korrik 2020
Besimtarët mysliman gjatë ditës së sotme kanë falur namazin e xhumasë në xhaminë në lagjen “Dardania” në Prishtinë, por nuk kanë rrespektuar distancën sociale, ndonëse vendi po ballafaqohet me rritje të rasteve me virus, raporton...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.