×
Etiketë: veseli
Lajme01 Tetor 2020
“Sot nis muaji tetor. i cili në të gjithë botën njihet si muaji i ndërgjegjësimit për rëndësinë e shëndetit të gjirit dhe për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit te gratë dhe vajzat”, kështu...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Koosvës, Kadri Veseli nuk ka pranuar që t’i komentojë arrestimet që kanë ndodhur së fundmi nga Gjykata Speciale, raporton Front Online. “Kam folur boll për ketë çështje. Nuk kam koment”,...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me performancë e komunave të cilat udhëhiqen nga partia e tij, raporton Front Online. “I përgëzoj të gjithë kryetarët...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, do të mbajë konferencë për media, i shoqëruar nga kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në anën tjetër, në njoftimin e PDK-së, bëhet e ditur se konferenca do...
Lajme21 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës po e konisderon shqetësuese sjelljen e qeverisë aktuale karshi krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia dhe neglizhencën e saj për të kaluar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike javën që shkoi. Sipas PDK-së,...
Lajme17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë të enjten është mbajtur seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Avokatja e familjes së Kujtimit, Rina Kika pas seancës gjyqësore, e...
Lajme15 Shtator 2020
Për vdekjen e artistit, Adem Mikullovci ka shkruar edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli. Veseli për vdekjen e tij është shprehur se Mikullovci do të mbetet përherë në kujtesën tonë të...
Lajme13 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli e ka quajtur një lajm të trishtë ndarjen nga jeta të Sabit Brokaj, ish-ministër i Mbrojtjes i Shqipërisë. Ai në një postim në Facebook thotë se...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli e ka quajtur dështim paraqitjen e delegacionit kosovarë në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Veseli ka thënë se në SHBA, Kosova e ka humbur mundësinë që...
Lajme07 Shtator 2020
Lideri i PDK-së Kadri Veseli, gjatë qëndrimit në Prizren, ka kritikuar marrëveshjen e fundit në Uashington, doke thënë se nuk ka një marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë, por ky, sipas tij, është vetëm një...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, është takuar sot me kryetarin e Bashkësisë Hebraike të Kosovës, Votim Demiri. Takimi vjen në një kohë kur Izraeli ka bërë të ditur se njohja për Kosovën është gati pas...
Lajme07 Shtator 2020
Edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka vlerësuar si ngjarje historike 7 Shtatorin e vitit 1990, ku delegatët e Kuvendit të Kosovës shpallen Kushtetutën në Kaçanik. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë...
Lajme05 Shtator 2020
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi se delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë ka kaluar nga bisedimet shtetërore për finalizim të marrëveshjes, në bisedime për copëza të territoreve të cilat janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.