×
Etiketë: gjithë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një gjykatë në Indi liroi të 32 njerëzit e akuzuar për përfshirje në sulmin dhe prishjen e një xhamie, afro 30 vjet më parë. Incidenti pati nxitur dhunën e myslimanëve, e cila pati lënë të...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti perëndimor gjerman i Vestfalisë Veriore dëshiron të godasë njerëzit që japin informacion të rremë për shpërthimin e Covid-19 në restorante, kafene ose parukeri. Njerëzit të cilët nuk arrijnë të japin detaje të sakta të...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë  botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Lajme29 Shtator 2020
Pas skandalit me Volkswagen, në të cilin u zbulua se kompania kishte mashtruar në emetimet e CO2 nga më shumë se 11 milionë automobila, gjithnjë e më shumë qytete evropiane po vendosin kufizime ose ndalime...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm. IHK njofton se do të ketë reshje shiu, ndërsa shtrirja e reshjeve kuptohet nuk do të jetë uniforme në gjithë vendin...
Lajme27 Shtator 2020
Sot në mbrëmje qielli do të ketë një pamje spektakolare, sepse është Super Hëna.Si çdo vit, “Nata Ndërkombëtare e Hënës” është takim i promovuar nga NASA për të sjellë publikun e gjerë më afër vëzhgimit...
Kronika25 Shtator 2020
Lejan Hasani nga Mitrovica, ka lindur parakohe (në javën e 33-të) në Kliniken Obstetrike- Gjinekoligjike në QKUK, më 1 shtator të këtij viti dhe që në ditët e para të jetës së tij i është...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç, që njëherësh është edhe shef i delegacionit të Serbisë në dialog, në kuadër të nivelit të ekspertëve, ka thënë se të hënën do...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryetarin e Tiranës, Erion Veliaj. Thaci ka bërë një postim në Facebook për takimin e tij me Veliajn, si dhe ka lavdëruar punën e tij. “Gjithmonë kënaqësi...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko, i cili u rizgjodh në këtë pozitë përmes zgjedhjeve të kontestuara të muajit të kaluar, të përcjella me protesta masive, është inauguruar në postin më të lartë të vendit të...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë duhet të kenë mundësinë të bëjnë një test të shpejtë COVID-19 përpara fluturimeve të tyre, propozoi sot Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA). “Në këtë mënyrë, pasagjerët nuk do të kenë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Instituti Serumit të Indisë, prodhuesi më i madh i vaksinave në botë, thotë se do të duhet kohë deri në vitin 2024 që e gjithë bota të vaksinohet kundër coronavirusit. “Realisht për të gjithë botën,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.