×
Etiketë: gjithë
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme15 Shtator 2020
Në shkollat e Kosovës sot ka nisur viti i ri shkollor. Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka thënë që përkundër kushteve të pazakonta si shkak i pandemisë sipas tij, procesi mësimor ka nisur mirë. “Në...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka përgëzuar të gjithë nxënësit, prindërit dhe mësimdhënësit e kësaj komune për përkushtimin e tyre në respektimin e masave antiCOVID-19. Ai...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Izraelitët tani po përgatiten për bllokadën e dytë që nga fillimi i pandemisë, por vendimi po del të jetë i diskutueshëm. Rastet në vend, i cili ka një popullësi prej vetëm nëntë milionë, janë rritur...
Lajme14 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi ka uruar të gjithë fëmijët në rrugëtimin drejt dijes dhe të ardhmes së ndritur, sot kur fillon mësimi nëpër shkollat e Kosovës. Ndër nxënësit e shumtë që sot...
Lajme13 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi është deklaruar lidhur me mos arrestimin e deputetit Etem Arifi. Ai në një postim në Facebook ka kujtuar se Etem Arifi është në arrati që nga muaji...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
NASA dëshiron të blejë gurë nga Hëna dhe po kërkon kompani që do të shkojnë në "gërmime hapësinore". Kjo agjenci po kërkon të jetë në gjendje të krijojë një kornizë ligjore për aspiratat e saj...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të nis viti i ri shkollor 2020/21. Të gjithë nxënësit obligohen që...
Lajme11 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimit në vende të treta jashtë BE. Situata do të vlerësohet më pas individualisht për secilin...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq në një intervistë në televizionin publik RTS, ka thënë se vendi i tij nuk ka pasur përkrahje nga Amerika në 30 vitet e fundit, dhe se dyert e Shtëpisë së...
Lajme08 Shtator 2020
Një shpërthim ndodhi në orët e para të mëngjesit sot në rrugën C brenda një lokali. Për fat të mirë asnjë person nuk është lënduar si pasojë e këtij shpërthimi. Ende nuk dihet se si...
Lajme08 Shtator 2020
Nënshkrimi i marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Washington i ka hapur probleme kësaj të fundit me shumë shtete, të cilat deri dje i ka konsideruar aleatë, sidomos me pajtimin e kryetarit serb Vuçiq për...
Lajme08 Shtator 2020
Ambasada e Suedisë në Prishtinë ka paralajmëruar qytetarët që të kenë kujdes, pasi që kanë marrë informacione në lidhje me dyshime për mashtrime për Shengen viza, leje pune dhe leje qëndrimi. Në njoftimin e ambasadës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.