×
Etiketë: vjeçari
Kronika27 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme me bazë të Urdhëresës se Gjykatës Themelore të Prizrenit njësiti i hetimeve të policisë në Suharekë së bashku me njësinë e hetimeve antidrogë kanë kontrolluar shtëpinë e të dyshuarit Sh.K i...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Personi që kishte goditur me veturë të dielën në mëngjes gjashtë persona në Berlin, duke i lënduar ata, është nga Kosova. Mësohet se 24-vjeçari Refail A, ishte nën ndikim të alkoolit. Në gjakun e tij...
Lajme26 Korrik 2020
Edhe një person nga Ferizaj ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19 duke shënuar kështu viktimën e tretë që humbi jetën nga Covid-19 në Kosovë vec brenda pak orëve. I riu nga Ferizaj...
Kronika25 Korrik 2020
Një vrasje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, rreth orës 13:20 në fshatin Berivojcë të Kamenicës, ku po dyshohet se një burrë 42-vjeçar ka vrarë gruan e tij 34-vjeçare. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në...
Lajme21 Korrik 2020
Burri i moshës rreth 40 vjeç me inicialet M.R., i cili dyshohet se privoi nga jeta dje babain e tij duke ia prerë kokën me sëpatë, është dërguar për ekzaminim psikiatrik. Këtë e ka konfirmuar...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Pas lojës virtuale Balena Blu, është krijuar një tjetër profil i rrezikshëm në emrin e “Jonathan Galindo”. Duke përdorur rrjetet sociale, përdorues anonim nën imazhin e një njeriu të veshur me maskë qeni, një karakter...
Lajme18 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj edhe një herë ka bërë thirrje që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore, dhe vendimet e Qeverisë së Kosovës për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Madje, këtë thirrje e pati...
Lajme16 Korrik 2020
Një fëmijë 6 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një vet aksidenti në fshatin Lubizhdë të Malishevës.6 vjeçari ka ndërruar jetë sot në orët e hershme në QKUK.Ngjarja tragjike ka ndodhur kur fëmija 6...
Lajme12 Korrik 2020
Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. Sipas komunës...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga Policia e Shtetit në Shqipëri. Ai është një 37 vjeçar i dënuar në fushën e narkotikëve dhe arrestimi provizor i tij, u bë me...
Kronika03 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arrestuar një person të dyshuar për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës dhe kanosje. Përmes një komunikate, nga policia kanë bërë të...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Një 22-vjeçar shqiptar është gjendur pa shenja jete në Kretë të Greqisë. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Mediat greke raportojnë se i riu, identiteti i të cilit nuk është bërë...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Pas një konflikti për motive të dobëta , një 15 vjeçar ka vrarë me thikë një 25 vjeçar nga Vlora mbrëmjen e së enjtes. Policia ka zbardhur ngjarjen dhe thotë se rreth orës 22:50, në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.