Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Suharekë, i gjenden armë pa leje, dërgohet në mbajtje 46 vjeçari

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Gjatë ditës së sotme me bazë të Urdhëresës se Gjykatës Themelore të Prizrenit njësiti i hetimeve të policisë në Suharekë së bashku me njësinë e hetimeve antidrogë kanë kontrolluar shtëpinë e të dyshuarit Sh.K i lindur në vitin 1974 në fshatin Budakovë të Suharekës.

  Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit kanë gjetur dhe janë sekuestruar :

  Një pushkë automatike ,, AK 47”, tre karikator të së njëjtës pushkë;

  Një pushkamitralez me dy karikator;

  Një pushkë M 48;

  Një pistoletë me një karikator;

  27 Fishek të kalibër 7.65.mm,

  22 fishek të kalibër 7.62.mm,

  Një tyt vazhduese e pushkamitralezit, si dhe pajisjet për pastrimin e armeve.

  Rasti po hetohet së bashku me Prokurorinë e Shtetit dhe me aktvendim të prokurorit kujdestar i dyshimti është ndaluar në mbajtje në afat prej 48 orë.

   

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Kronika09 Qershor 2023
  Mbrëmë, rreth orës 22:40, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën “Tahir Meha” në Ferizaj është një rast...
  Kronika09 Qershor 2023
  Një person ka raportuar se pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht një person tjetër si dhe ka shtënë me armë në...
  Kronika09 Qershor 2023
  Një person në Pejë ka raportuar në polici se në kompani ka hasur në parregullsi, respektivisht në humbje të një sasie derivatesh....
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.