×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj flet për tubimin e pritjes për presidentin Thaçi

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj edhe një herë ka bërë thirrje që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore, dhe vendimet e Qeverisë së Kosovës për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

  Madje, këtë thirrje e pati edhe për bartësit e institucioneve, pasi sipas tij çdo tubim që tejkalon rekomandimet do të rëndojë situatën pandemike në vend.

  Kështu tha Zemaj derisa është pyetur për pritjen e djeshme të organizuar në Morinë nga qytetarët për presidentin Hashim Thaçi i cili u kthye nga Haga.

  “Unë ju lus juve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës, pavarësisht nevojave, pavarësisht dëshirave, vullnetit t’i respektojnë masat e qeverisë dhe masat e Ministrisë së Shëndetësisë që janë rekomandime të profesionisteve, të IKShP-së. Për këtë arsyeje ne bëjmë thirrje çdo ditë, bëjmë lutje, mbi të gjitha kërkojmë nga organet kompetente, organet e rendit dhe nga Inspektorët sanitarë dhe gjitha inspektoratet që janë në vend në shërbim me vendim të qeverisë që të respektojnë këto masa. Çdo takim, çdo tubim që tejkalon rekomandimet tona dhe vendimet e Qeverisë së Kosovës sigurisht që do të rëndojë situatën epidemiologjike në republikën tonë. Obligim shtesë është edhe për bartësit e institucioneve të të gjithë nivelet, qoftë lokal apo qendror e shfrytëzojmë rastin që kjo të jetë thirrje”, tha Zemaj.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova është një shtet i cili synon anëtarësimin në OKB,...
  Sport20 Qershor 2024
  Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0. Francezët u frikësuan kur ylli...
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti, me ftesë të përfaqësuesit të posaçëm gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manual Sarrazin, dje ka qenë për vizitë në Portin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.