×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes 35 vjeçari, kishte qenë në pritje të rezultatit për Covid-19

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Edhe një person nga Ferizaj ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19 duke shënuar kështu viktimën e tretë që humbi jetën nga Covid-19 në Kosovë vec brenda pak orëve.

  I riu nga Ferizaj për më pak se dy javë kishte qëne i shtrirë në spitalin e Ferizajt, ndërkohë javën e fundit ai ishte tranferuar për në QKUK për trajtim mjekësor.

  Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj, Bekim Ademi, tha për Express se në rezultatet e para për Covid-19, ky I ri, kishte rezultuar negative. Ai ishte ritestuar në QKUK, por ka qenë në pritje të rezultatritt.

  “I ndjeri ka qenë i shtrirë në spitalin e qytetit për disa ditë, ndërsa në javën e fundit ka qenë i shtrirë në QKUK. Në rezultatet e para për Covid-19, ka rezultuar negative, ndërkohë është ritestuar në QKUK prap dhe ka qenë në pritje të rezultatit”, ka deklaruar Ademi

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Fushë Kosovë pasi që i njëjti më 10 prill dyshohet se kishte sulmuar një person të cilit...
  Kronika18 Prill 2024
  Tre të dyshuar janë arrestuar dje në Ferizaj, pasi në veturën e tyre policia gjeti kokainë, marihuanë, letra mbështjellëse dhe grinder për...
  Kronika18 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se kanë vënë në qarkullim para të falsifikuara. Sipas raportit policor, me vendim të...
  Të tjera
  Kronika18 Prill 2024
  Mbi 10 mijë raste të raportuara të dhunës në familje janë bërë në Policinë e Kosovës prej vitit 2020 deri më 2023...
  Vip18 Prill 2024
  Ish-reperi Fero ka dhënë lajmin e ëmbël. Motra e tij ka sjellë në jetë një vajzë të cilën e ka pagëzuar me...
  Sport18 Prill 2024
  Sir Alex Ferguson i ofroi Paul McGrath 100,000 euro për të lënë thjesht futbollin dhe këtë tani e ka zbuluar ish-mbrojtësi i...
  Lajme18 Prill 2024
  Të martën, Kosova u mbështet nga shumica dërrmuese e deputetëve në Asamblenë e Parlamentare të Këshillit të Evropës, duke shënuar një hap...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Kryeministri i Ukrainës ka thënë se do të ketë një “Luftë të Tretë Botërore” nëse Ukraina humb konfliktin e saj me Rusinë,...
  Kronika18 Prill 2024
  Brenda pesë ditëve ndodhën dy ngjarje tragjike në Kosovë. Dy gra u privuan nga jeta prej bashkëshortëve, njëra në Ferizaj e tjetra...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.