Lajme

Vdes 35 vjeçari, kishte qenë në pritje të rezultatit për Covid-19

Vdes 35 vjeçari, kishte qenë në pritje të rezultatit për Covid-19
12:39 | 26 Korrik 2020

Edhe një person nga Ferizaj ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19 duke shënuar kështu viktimën e tretë që humbi jetën nga Covid-19 në Kosovë vec brenda pak orëve.

I riu nga Ferizaj për më pak se dy javë kishte qëne i shtrirë në spitalin e Ferizajt, ndërkohë javën e fundit ai ishte tranferuar për në QKUK për trajtim mjekësor.

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj, Bekim Ademi, tha për Express se në rezultatet e para për Covid-19, ky I ri, kishte rezultuar negative. Ai ishte ritestuar në QKUK, por ka qenë në pritje të rezultatritt.

“I ndjeri ka qenë i shtrirë në spitalin e qytetit për disa ditë, ndërsa në javën e fundit ka qenë i shtrirë në QKUK. Në rezultatet e para për Covid-19, ka rezultuar negative, ndërkohë është ritestuar në QKUK prap dhe ka qenë në pritje të rezultatit”, ka deklaruar Ademi

NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday

Të tjera