Kronika

Arrestohet 46 vjeçari nga Klina, policia i gjen disa armë në shtëpi

Arrestohet 46 vjeçari nga Klina, policia i gjen disa armë në shtëpi
09:39 | 03 Korrik 2020

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arrestuar një person të dyshuar për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës dhe kanosje.

Përmes një komunikate, nga policia kanë bërë të ditur se në stacionin policor në Klinë dje gjatë ditës janë informuar nga viktimat e rastit se një person kishte ekspozuar armën ndaj tyre në fshatin Zllakuqan.

Njësitet Policore kishin dalë në vend të ngjarjes ku edhe ishte arrestuar, personi i dyshuar.

Në koordinim me  Prokurorin e shtetit ёshtё bёrё bastisja e lokalit dhe shtëpisë se personit tё dyshuar:

  • R. K.                    lindur me 1974                       m/k/sh,

Gjatë bastisjes janë gjetur dhe janë konfiskuar:

  • një (1) pushkë automatike Sharc,
  • një (1) pistoletë Zoraki M 906 Kal. 9mm,-
  • -njё (1) karikator i sё njejtёs arme.
  • një (1) pistoletë Zavodi CZ Kal. 9mm,-
  • -njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe
  • tetё (8) fishekё 9mm
  • njё (1) fishekё 7.65mm

“I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera