×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet 46 vjeçari nga Klina, policia i gjen disa armë në shtëpi

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arrestuar një person të dyshuar për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës dhe kanosje.

  Përmes një komunikate, nga policia kanë bërë të ditur se në stacionin policor në Klinë dje gjatë ditës janë informuar nga viktimat e rastit se një person kishte ekspozuar armën ndaj tyre në fshatin Zllakuqan.

  Njësitet Policore kishin dalë në vend të ngjarjes ku edhe ishte arrestuar, personi i dyshuar.

  Në koordinim me  Prokurorin e shtetit ёshtё bёrё bastisja e lokalit dhe shtëpisë se personit tё dyshuar:

  • R. K.                    lindur me 1974                       m/k/sh,

  Gjatë bastisjes janë gjetur dhe janë konfiskuar:

  • një (1) pushkë automatike Sharc,
  • një (1) pistoletë Zoraki M 906 Kal. 9mm,-
  • -njё (1) karikator i sё njejtёs arme.
  • një (1) pistoletë Zavodi CZ Kal. 9mm,-
  • -njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe
  • tetё (8) fishekё 9mm
  • njё (1) fishekё 7.65mm

  “I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika21 Prill 2024
  Një aksident mes dy veturave në Bellanicë të Malishevës ka ndodhur mesditën e sotme, ku dy persona kanë mbetur të lënduar. Lajmi...
  Kronika21 Prill 2024
  Ka vdekur Sadije Thaçi, e cila për vite të tëra shërbeu si infermiere në QKMF-Malishevë. E ndjera, para disa kohe kishte dal...
  Kronika21 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Ferizaj ka vendosur masën e paraburgimit prej 40 ditësh ndaj N.E. i kërkuar nga Autoritete e Maqedonisë së Veriut,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.