×
Etiketë: shtëpi
Lajme30 Shtator 2020
Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës është raportuar për një lëndim të rëndë trupor.Një shtetas i Shqipërise derisa ishte duke punuar në jë shtëpi private është rrëzuar, dhe si pasojë ka marrë lëndime...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Dalin detaje të tjera lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës, ku një vajzë 14-vjeçare denoncon se është abuzuar seksualisht nga njerku i saj. Mësohet se ka qenë e mitura bashkë me të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
71-vjeçari Lefter Zhidru është vrarë nga policia në Elbasan. Pas 5 orësh rezistencë duke mos iu bindur thirrjeve të vazhdueshme të policisë për dorëzim ai është vrarë pas përplasjeve me armë. Pak para se të...
Lajme24 Shtator 2020
Komuna e Prizrenit ka futur në funksion shërbimin geriatrik për të moshuarit që kanë nevojë për ndihmë mjekësore, por nuk kanë mundësi të shkojnë deri në Qendrat e Mjekësisë Familjare. Me këtë shërbim, të moshuarve...
Lajme24 Shtator 2020
Në orët e para të mëngjesit të së martës, zyrtarë të EULEX-it i shkuan në shtëpi Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së e ish-epror i UÇK-së, në Zonën e Llapit. Për arrestimin e tij...
Kronika19 Shtator 2020
Dy shtëpi banimi në fshatin Carrallukë të Malishevës janë përfshirë sot nga zjarri. Në përpjekje për të shuar zjarrin, lëndime të lehta trupore ka marrë një zjarrfikës. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori...
Kronika16 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se e kanë gjetur një person që ishte lajmëruar i zhdukur. Policia ka njoftuar se personi që ishte lajmëruar ditë më parë si person i humbur është gjetur në Gjilan....
Lajme14 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të vjedhjes në Prizren, e ku në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se persona të pa njohur kanë depërtuar në një shtëpi duke marrë para...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kur mësuesja Gamze Arslan e kuptoi se nxënësit e saj në provincën Van në lindje të Turqisë nuk kishin qasje në internet për ta ndjekur mësimin online shkaku i pandemisë, ajo filloi që t’i vizitonte...
Kronika09 Shtator 2020
Një shtëpi është përfshirë nga zjarri, mëngjesin e së mërkurës në Fushë Kosovë. Sipas fotografive e videove të siguruara nga Telegrafi, shihet se shtëpia është një katëshe.    
Lifestyle08 Shtator 2020
Dhimbja në gju është padyshim një nga problemet më të zakonshme shëndetësore. Disa shkaqe të dhimbjeve të gjurit janë: Artriti, Osteoartriti, Artriti reumatoid, Artriti septik, Bursiti, Cistet e gjurit, Frakturat, Gutta. Dëmtimet dhe paqëndrueshmëritë e...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari ekzekutiv i Këshillit Atlantik, Damon Wilson, thotë se dokumentet e nënshkruara nga Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë duhet shikuar si pjesë të një procesi më të gjerë historik, i cili po zgjidhet....
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë që java e kaluar, (takimi i Uashingtonit), ishte një konfirmim tjetër i përkushtimit të presidentit amerikan Trump për Kosovën. “Kjo ishte ndërmarrja diplomatike më serioze në këto dy...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.