Gjuha:
×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  24 vjeçari nga Kosova godet me veturë gjashtë persona në Berlin

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Personi që kishte goditur me veturë të dielën në mëngjes gjashtë persona në Berlin, duke i lënduar ata, është nga Kosova.

  Mësohet se 24-vjeçari Refail A, ishte nën ndikim të alkoolit.

  Në gjakun e tij janë gjetur 0.7 promil alkool.

  Zëdhënësi i Policisë së Berlinit, Martin Helweg, ka treguar se 24-vjeçari, që ka leje qëndrim gjerman.

  24 vjeçari ishte me veturë me targa të Estonisë.

  Incidenti ka ndodhur në stacionin e metros “Banhof Zoo”, pak para orës 7 të mëngjesit të dielën.

  Kalimtarët ishin goditur nga vetura Mercedes SUV që po drejtonte kosovari 24-vjeçar, duke marrë lëndime serioze.
  Të lënduarit janë transportuar me helikopter në spital.

  Një nga të lënduarit ishte përfundi veturës.

  Raportohet se tre nga të lënduarit ishin të pastrehë.

  Shaktari i aksidentit është arrestuar në vendin e ngjarjes.

  Sipas raportimit të gazetës gjermane “Berliner Zeitung”, pas shkaktimit të aksidentit kosovari kishte kërkuar falje disa herë.

  Dëshmitarët kanë thënë se ai kishte qenë duke vozitur me shpejtësi të madhe.

  Kosovari është liruar me procedurë të rregullt dhe nuk po hetohet për tentim vrasje.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lifestyle29 Maj 2023
  Psilocybina, një përbërës halucinogjen i gjetur në kërpudha, ndikon në trurin e njerëzve që vuajnë nga depresioni i rëndë si asnjë lloj...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Lajme29 Maj 2023
  Drejtoresha ekzekutive e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Getoarbe Mulliqi, ka thënë se sot është dita me më së shumti sulme ndaj...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar për zhvillimet e shkaktuara nga protestat në komunat veriore të vendit. Ai ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.