×
Etiketë: shpejtë
Auto06 Korrik 2020
Guy Martin (JCB), një traktor i ndërtuar nga një grup i rinj inxhinierësh, zyrtarisht është shpallur si mjeti më i shpejtë në botë i sojit të tij. Kjo, pasi që makina lëvizëse me peshë të...
Lajme27 Qershor 2020
Për herë të parë që nga marrja e postit, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen takoi veçmas politikanë të lartë nga Kosova dhe Serbia në Bruksel. Ajo ka shprehur nevojën e rifillimit sa...
Lajme25 Qershor 2020
I Dërguari i Posaçëm i Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi Richard Grenell ka reaguar ndaj një artikulli të “NY Times”, ku flitet për “marrëveshje të shpejtë”, midis Kosovës dhe Serbisë të udhëhequr nga...
Ekonomi23 Qershor 2020
Shpërthimi i pandemisë COVID19 dhe kufizimi i aktiviteteve ekonomike me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë ka bërë që gati të gjitha ndërmarrjet në Kosovë të ballafaqohen me vështirësi në operimin e tyre, mbijetesa...
Bota/Rajoni21 Qershor 2020
Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka folur për problemin në mes Kosovës dhe Serbisë e situatën në rajon.Ai ka thënë se sido që të zgjidhet problemi i...
Lajme21 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar Klinikën Infektive të QKUK-së. Ai ka thënë se bashkë me drejtorin e ShSUK-së dhe stafin e Klinikës Infektive kanë diskutuar për hapat e ardhshëm për parandalimin e...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Pandemia e coronavirusit është duke u përshpejtuar, me mbi 150 mijë raste të regjistruara gjatë ditës së djeshme në nivel global, që konsiderohet si shifra më e lartë brenda një dite, ka bërë të ditur...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Pandemia e koronavirusit në botë është duke përshpejtuar, me të enjten që ka regjistruar 150 mijë raste të reja, duke e shënuar ditën me numrin më të madh të rasteve deri tash, ka bërë të...
Ekonomi17 Qershor 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka kërkuar që sa më shpejtë të zbatohet Pakoja Emergjente që ishte miaratuar gjatë periudhës së pandemisë COVID-19. Rukiqi më anë të një shkrimi në Facebook, ka...
Front TV16 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka pritur në takim përfaqësesin e BE-së në dialogun Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak, raporton Front Online. Hoti pas takimit ka thënë se janë të gatshëm për të rifilluar dialogun...
Lajme16 Qershor 2020
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak ka folur për media pas takimit të tij me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajçak ka thënë se kjo është vizita e...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Boris Johnson dhe Ursula von der Leyen ranë dakord të mos zgjasin periudhën e tranzicionit pas Brexit-it pasi filluan bisedimet në përpjekje për të rifilluar negociatat e ngecura për të ardhmen e marrëdhënieve midis Mbretërisë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.