×
Etiketë: shpejtë
Lajme07 Gusht 2020
Evropa duhet të përmirësojë më tej logjistikën e saj, sidomos nëpërmjet ndërtimit të rrjeteve moderne hekurudhore me shpejtësi të lartë, që mundëson komunikim të shpejtë dhe ulje të mjedisit. Një propozim për Komisionin Evropian –...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
“Rritet numri i kapaciteteve spitalore në të gjitha 16 spitalet të cilat do të marrin mini reparte infektive mudulare me qëllim që ato me tani objektet e veçanta, të mbesin plotësisht “të pastra” në mënyrë...
Lajme03 Gusht 2020
Asociacioni i institucioneve parashkollore private paralajmëron falimentim të këtyre bizneseve nëse vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura. Ndonëse njoftuan se sot do i hapnin dyert për fëmijët, institucionet parashkollore në kryeqytet vazhdojnë të jenë të mbyllura...
Lajme03 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar shërim të shpejtë Kryeministrit Avdullah Hotit, pas infektimit me COVID-19, raporton Express. Thaçi u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i zbatojnë rekomandimet e institutcioneve shëndetësore dhe u...
Lajme03 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka uruar shërim të shpejtë Kryeministrit Avdullah Hoti, pas infektimit me COVID-19. Veseli ka apeluar te qytetarët që t’i bartin maskat dhe ta mbajnë distancën dhe...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Një mjek  nga New York ka zhvilluar një test të shpejtë të koronavirusit që mund të japë rezultate të sakta për 30 minuta ose më pak, raporton newyorkpost. Testi, i zhvilluar nga Dr. Zev Williams, një...
Lajme27 Korrik 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e pajustifikueshme që punëtorët kosovarë ende nuk i kanë marrë 170 eurot e premtuara nga Qeveria. Haradinaj ka thënë se me rishikimin e buxhetit ato para...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ka uruar shërim të shpejtë Jakup Krasniqit, i cili ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Limaj u ka bërë thirrje...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se është lajm i jashtëzakonshëm miratimi i rishikimit të buxhetit në lexim të parë. “Urojmë që të miratohet edhe në leximin e II-të në afatin...
Ekonomi13 Korrik 2020
Hoti paralajmëron dërgimin e shpejtë në Kuvend të ligjit për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti u tha deputetëve se së shpejti do të kenë në Kuvend ligjin për tërheqjen...
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti, i ka dëshiruar shërim të shpejtë kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, nga virusi Covid-19. Ai gjithashtu iu ka shprehur ngushëllime të gjithë familjarëve të të vdekurve...
Lajme10 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook i ka uruar shërim të shpejtë të parit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pasi ky i fundit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.