×
Etiketë: shpejtë
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19, me një përgjigje brenda 15 minutash. ”Jam krenar që kemi zbuluar...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia e Coronavirusit, në mbarë botën, i është afruar shifrës prej një milion. Pothuajse 33 milionë persona janë infektuar me koronavirusin e ri, që fillimisht u shfaq në Kinë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Gjatë vizitës në stacionin policor në ‘Gjorçe Petrov’, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski foli edhe për incidentet e ‘Komitëve’ që ndodhën këto javë. “MPB reagoi shpejt me zbardhjen e rasteve, tani është radha...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë së shpejti në marrëveshje politike me Kosovën. Kosova dhe Serbia janë...
Kronika21 Shtator 2020
Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar dje rreth orës 18:00 në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë. Siç njofton Policia e Kosovës, ai e kishte kaluar ilegalisht kufirin dhe për pasojë është depërtuar, duke...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka premtuar zgjidhje për Policinë e Kosovë pasi që këta të fundit kanë kërcënuar me protesta, raporton Front Online Hoti ka thënë...
Lajme17 Shtator 2020
Zv/kryeministri Besnik Tahiri përmes një statusi në rrjetin social Facebook i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Me këtë rast Tahiri tha se duke e ditur se jemi në përballje e sipër me një...
Lifestyle09 Shtator 2020
Këto që do të lexoni më poshtë, janë këshillat më të vyera që japin dermatologët për ata që duan një rënie të shpejtë, por mbi të gjitha të shëndetshme nga pesha. Këshillat janë të thjeshta...
Lifestyle07 Shtator 2020
Kjo recetë nuk kërkon përdorimin e petëve, duke e bërë pjatën pak më të lehtë e të shëndetshme për ata që duan të ruajnë peshën e tyre. Shije e përktyer e cila nuk duhet ta...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, gjatë një interviste në televizionin publik ka përmendur edhe njëherë rëndësinë e njohjes së pavarësisë së vendit nga ana e Izraelit, përcjell Front Online. Ai tha se pret që sa...
Lajme03 Shtator 2020
Shefi i ri i Zyrës së BE-së/Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së Tomas Szunyog ka marrë detyrën këtë javë. Përmes një shkrimi autorial, ai ka ndarë përshtypjet e para pas ardhjes në Kosovë. Szunyog shkruan se...
Ekonomi18 Gusht 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një konferencë virtuale me Zëvendëskryeministrin Besnik Tahiri, në të cilën u diskutua e ardhmja e ekonomisë së Kosovës, me theks të veçantë në rimëkëmbjen nga pandemia COVID-19. Gjatë këtij...
Ekonomi13 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot është takuar me përfaqësues të Odave ekonomike në Kosovë me të cilët ka diskutuar për rimëkëmbjen ekonomike gjatë dhe pas pandemisë Covid-19, si dhe për themelimin e Gjykatës Komerciale,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.