Lajme

Zemaj në Infektivë: Shpejtë do të kemi edhe strategjinë e testimit

Zemaj në Infektivë: Shpejtë do të kemi edhe strategjinë e testimit
15:35 | 21 Qershor 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar Klinikën Infektive të QKUK-së. Ai ka thënë se bashkë me drejtorin e ShSUK-së dhe stafin e Klinikës Infektive kanë diskutuar për hapat e ardhshëm për parandalimin e COVID-19.

“Sot vizitova Kliniken Infektive të QKUK-së. Bashkë me drejtorin e ShSUK-së dhe stafin e Klinikës, u dakorduam për hapat e ardhshëm në përpjekjet tona institucionale për të parandaluar përhapjen e koronavirusit”, ka shkruar Zemaj.

Lexo Edhe:
Mërgimtarët paguajnë sigurimin në kufi, Qeveria e kaluar s’kishte plan si të zbatohej vendimi
Ministri thotë se Qeveria Hoti do të jetë afër qytetarëve dhe ka paralajmëruar një strategji për testimin e të infektuarve potencial.

“Si ministër dhe si Qeveri e Kosovës, zotohemi se do të jemi afër në çdo kohë.Për të kaluar sa më lehtë kjo gjendje e pandemisë, shumë shpejtë do të kemi edhe strategjinë e testimit dhe avansimin e shërbimeve shëndetësore në gjithë Kosovën”, ka shtuar ai.

“Shfytëzova rastin që të vizitoi edhe qendrën e emergjencës, për t’i falenderuar dhe për t’i përkrahur stafin shëndetësor që janë në gjendje gadishmërie 24 orë.Bashkë do t’ia dalim! #mekujdestështuar”, ka përfunduar.

Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)

Të tjera