×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj në Infektivë: Shpejtë do të kemi edhe strategjinë e testimit

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar Klinikën Infektive të QKUK-së. Ai ka thënë se bashkë me drejtorin e ShSUK-së dhe stafin e Klinikës Infektive kanë diskutuar për hapat e ardhshëm për parandalimin e COVID-19.

  “Sot vizitova Kliniken Infektive të QKUK-së. Bashkë me drejtorin e ShSUK-së dhe stafin e Klinikës, u dakorduam për hapat e ardhshëm në përpjekjet tona institucionale për të parandaluar përhapjen e koronavirusit”, ka shkruar Zemaj.

  Lexo Edhe:
  Mërgimtarët paguajnë sigurimin në kufi, Qeveria e kaluar s’kishte plan si të zbatohej vendimi
  Ministri thotë se Qeveria Hoti do të jetë afër qytetarëve dhe ka paralajmëruar një strategji për testimin e të infektuarve potencial.

  “Si ministër dhe si Qeveri e Kosovës, zotohemi se do të jemi afër në çdo kohë.Për të kaluar sa më lehtë kjo gjendje e pandemisë, shumë shpejtë do të kemi edhe strategjinë e testimit dhe avansimin e shërbimeve shëndetësore në gjithë Kosovën”, ka shtuar ai.

  “Shfytëzova rastin që të vizitoi edhe qendrën e emergjencës, për t’i falenderuar dhe për t’i përkrahur stafin shëndetësor që janë në gjendje gadishmërie 24 orë.Bashkë do t’ia dalim! #mekujdestështuar”, ka përfunduar.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi sot në Berlin një takim me përfaqësues të mërgatës shqiptare në Gjermani. Figura të suksesshme në fusha të...
  Të tjera
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...
  Vip20 Qershor 2024
  Ya Nina është një nga reperet relativisht të reja në industrinë e muzikës, ndonëse ajo po gjithnjë e më shumë po merr...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka marrë pjesë  në përmbyllje të punimeve të seancës së 11-të plenare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.