×
Etiketë: policor
Lajme17 Korrik 2020
Policia e Kosovës përmes një komunikate për media kanë treguar se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë infektuar gjithsejtë 154 zyrtar policor, 76 prej të cilëve janë ende aktiv me COVID-19...
Lajme16 Korrik 2020
Shtabi Emergjent Komunal sot ka furnizuar Stacionin e Policisë në Vushtrri me pajisje mbrojtëse anti COVID-19, si maska dhe dezinfektues. Po ashtu Komuna i ka ofruar në dispozicion Stacionit Policor në Vushtrri edhe makinat zyrtare...
Kronika14 Korrik 2020
Dy persona në Fushë Kosovë kanë përfunduar në pranga, pasi që të njëjti janë përfshirë në konflikt me zyrtar policor. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit janë përfshirë në konflikt...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
"Sigurisht dikush pyet veten nëse nuk do të ishte e rëndësishme të krijoni një vend kujtimi", thotë Stefan Marte nga ndërmarrja arkitekturore “Marte.Marte”, e cila fitoi konkursin për adoptimin e vendlindjes së Adolf Hitlerit. "Është...
Kronika26 Qershor 2020
Një i dyshuar në Pejë është ftuar më 24 qershor në stacionin policor për tu intervistuar pasi e kishte sulmuar verbalisht një zyrtarë policor derisa ishte në kryerje të detyrës. “Të dyshuarit mashkull kosovar për...
Kronika22 Qershor 2020
Një rast mjaftë i veçantë është raportuar së fundi në një prej stacioneve policore në kryeqytet. Dëshmitarja femër në stacionin policor ka sjellë armën e gjyshit të saj, e cila është sekuestruar nga policia. Rasti...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Një zyrtar policor është qëlluar për vdekje gjatë një ndalimi rutinor në trafik në Auklland të Zelandës së Re. Një tjetër zyrtar policor është plagosur seriozisht. Sulmuesi ka ikur nga skena e sulmit dhe ende...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Prokurorët në Atlanta, Xhorxhia, kanë ngritur akuza kundër një zyrtari të bardhë policor, pas të shtënave fatale me armë zjarri ndaj Rayshard Brooks, javën e kaluar, teksa ai ka ikur, kur zyrtarët policorë kanë tentuar...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Një oficer policie në Atlanta u akuzua zyrtarisht këtë të mërkurë zyrtarisht për vrasje, ndaj të shtënave me armë ndaj Rayshard Brooks, edhe ky një afro amerikan që jetonte në SHBA. Një ish koleg që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.