×
Etiketë: policor
Lajme27 Gusht 2020
Të parët që dolën në front në shërbim dhe mbrojtje të shëndetit të qytetarëve të vendit, qysh nga fillimi i pandemisë me COVID-19, në muajin mars ishin personeli shëndetësorë dhe Policia e Kosovës. Por nga...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Stacioni Policor në Podujevë prej nesër do te ngrihet nga kategoria B në kategorinë A, që nënkupton më shumë personel e logjistikë. Kjo u bë e ditur sot në Podujevë nga drejtori i përgjithshëm i...
Lajme22 Gusht 2020
Zyrtari i Policisë së Kosovës, Miftar Kurti, i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë të premten në Spitalin e Përgjithshëm të Vushtrrisë. Lajmin për Telegrafin e ka bërë të ditur koordinatori i Spitalit të Përgjithshëm...
Lajme13 Gusht 2020
Me një ceremoni solemne sot është përuruar objekti i Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit në Radavc. Kjo ceremoni nisi me një minutë heshtjeje në nderim të pesë policëve të vdekur si pasojë e infektimit...
Lajme13 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim ushtruesin e detyrës së kryeshefit të Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj. Gjatë këtij takimi, ministri Zemaj ka njoftuar Hodaj për masat dhe aktivitetet e...
Lajme13 Gusht 2020
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së kanë arrestuar një zyrtar policor me dyshimin se i njëjtit ka kryer veprën penale “tregti e ndaluar”. IPK kishte pranuar informacione për...
Lajme05 Gusht 2020
Inspektorati Policor i Kosovës, bën të ditur se është suspenduar një zyrtar policor në Prizren pasi gjatë orarit të punës ishte në motel. Lidhur me këtë rast, IPK-ja është njoftuar mbrëmë dhe rasti do të...
Lajme03 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu do të vizitojë sot Inspektoratin Policor të Kosovës, raporton Express. MPB’ja ka njoftuar se takimi do të mbahet në ora 10:00, në ambientet e IKP’së në Hajvali. “Ministri...
Kronika02 Gusht 2020
Millosh Milovanoviq, anëtar i Mbrojtjes Civile në veri të Kosovës i njohur me nofkën “Grizzly”, bashkë me një grup të armatosur, dje e kanë rrahur në stacionin policor të Zubin Potokut, zyrtarin policor Dejan Radivijeviq,...
Lajme02 Gusht 2020
Një zyrtar policor në Prizren, gjatë ditës së djeshme është përfshirë në një rrahje. Burimet brenda policisë, i kanë thënë Gazetës Blic, tre pjesëtarë të familjes janë përfshirë në një rrahje, madje duke u bërë...
Lajme01 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se sot ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHP-së, Naser Ramadani dhe me ekspertë shëndetësorë, sot kanë vlerësuar situatën me covid-19 dhe...
Lajme26 Korrik 2020
Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar një zyrtar policor të Stacionit Policor të Gjakovës dhe disa persona të tjerë, si të dyshuar për organizim të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin Sinjalizuesit kanë bërë...
Lajme20 Korrik 2020
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së kanë arrestuar një zyrtar policor me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale “lëndim i lehtë trupor” dhe “kanosje”. IPK kishte...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.