×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Pejë, i shqiptohet gjoba për parkim të veturës, sulmon verbalisht zyrtarin policor

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Një i dyshuar në Pejë është ftuar më 24 qershor në stacionin policor për tu intervistuar pasi e kishte sulmuar verbalisht një zyrtarë policor derisa ishte në kryerje të detyrës.

  “Të dyshuarit mashkull kosovar për shkak se kishte parkuar veturën në mënyrë të kundërligjshme iu është shqiptuar një gjobë për kundërvajtje nga zyrtari policor, por i dyshuari nga revolta me ton të lart kishte fyer zyrtarin policor mashkull kosovar dhe ishte larguar me vrull me veturën e tij”.

  “I dyshuari është ftuar në stacion policor, pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar, ndërsa lënda e rastit do të procedohet në gjykatë për kundërvajtje në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.