Kronika

Pejë, i shqiptohet gjoba për parkim të veturës, sulmon verbalisht zyrtarin policor

Pejë, i shqiptohet gjoba për parkim të veturës, sulmon verbalisht zyrtarin policor
09:44 | 26 Qershor 2020

Një i dyshuar në Pejë është ftuar më 24 qershor në stacionin policor për tu intervistuar pasi e kishte sulmuar verbalisht një zyrtarë policor derisa ishte në kryerje të detyrës.

“Të dyshuarit mashkull kosovar për shkak se kishte parkuar veturën në mënyrë të kundërligjshme iu është shqiptuar një gjobë për kundërvajtje nga zyrtari policor, por i dyshuari nga revolta me ton të lart kishte fyer zyrtarin policor mashkull kosovar dhe ishte larguar me vrull me veturën e tij”.

“I dyshuari është ftuar në stacion policor, pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar, ndërsa lënda e rastit do të procedohet në gjykatë për kundërvajtje në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!

Të tjera