×
Etiketë: sulmon
Kronika18 Shtator 2020
Dhuna ndaj grave ka qenë temë diskutimi e këtyre ditëve në shumë debate televizive. Mirëpo përveç dhunës brenda familjes, ku burrat sulmojnë gratë, një rast i dhunës ka ndodhur edhe në trafik në Prishtinë, ku...
Sport03 Shtator 2020
“Supersport” e ka humbur të drejtën për të transmetuar kampionatin e Kosovës duke filluar nga sezonin i ardhshëm, të drejtë që e kishin në gjithë këto vite. Ishte “Art Motion & Klan Kosova” që e...
Front TV03 Shtator 2020
Kurti sërish ka sulmuar Emisarin Special Richard Grenell pasi ky i fundit tha se të gjitha temat janë të hapura për diskutim në takim. “Emisari Grenell konsideron se palën kosovare e ka, ndërkaq duhet t’ia...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Ndërkohë që vendi është përfshirë nga trazira të reja racore, nënpresidenti Mike Pence u tha votuesve “nuk do të jeni të sigurtë në Amerikën e Joe Bidenit,” duke sulmuar kandidatin demokrat për president se është...
Kronika27 Gusht 2020
Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në Suharekë. “Ankuesja femër kosovare, ka informuar se është sulmuar fizikisht nga vëllai i tij i dyshuari mashkull kosovar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. I...
Kronika27 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili nën ndikimin e alkoolit, kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Viktima ka pranuar tretman mjeksor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokuroit është dërguar...
Kronika25 Gusht 2020
Policia ka njoftuar se është iniciuar rast ndaj një gruaje e cila ka penguar inspektorët gjatë shqiptimit të gjobës për mosrespektim të kufizimit të lëvizjes Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së dieles në sheshin “Adem...
Kronika21 Gusht 2020
Në Mitrovicë të Jugut është arrestuar e dyshuara femër, e cila kishte sulmuar me një mjet të mprehtë nënën e saj duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore. Burimet e Klan Kosovës brenda policisë bëjnë...
Lajme14 Gusht 2020
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka akuzuar administratën e tanishme amerikane të presidentit Trump, se me takimin e ftuar më 2 shtator mes Kosovës dhe Serbisë, po do të fitojë poena politik. Kurti me anë...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ish-presidenti amerikan Barack Obama akuzoi republikanët në pushtet për sulm ndaj demokracisë. Gjatë një fjalimi në funeralin e aktivistit të të drejtave civile John Lewis, Obama tha se administrata po sulmonte të drejtën e votës...
Kronika19 Korrik 2020
Një person është arrestuar në Mitrovicë, i cili pas një mosmarrëveshje në shtëpi kishte sulmuar fizikisht familjarët e tij. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Një djalë 10 vjeçar nga Australia u sulmua nga një peshkaqen në brigjet e Tasmanias. Sipas CNN, përcjell Telegrafi, ai pësoi lëndime të rënda dhe aktualisht gjendet në spital, pasi raportohet se peshkaqeni e tërhoqi atë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Sipas dëshmitarëve okularë që ishin në vendngjarje, thuhet se ishte këshilltari i Ministrit të Brendshëm Çulev, Zoran Gjorgjevski-Çikash i cili pretendohet se sulmoi fizikisht shefin e njësisë së sigurisë në komunikacion në Tetovë. Videoja është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.