×
Etiketë: miliardë
Ekonomi08 Korrik 2020
Me shumicë votash anëtarët e Komisionit për Financa dhe Transfere kanë miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2020 dhe i njëjti është proceduar në Kuvend për miratim. Në Komisionin për Financa dhe Transfere gjatë shqyrtimit...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Komisioni Europian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë dollarë) për të mbështetur bizneset e prekura nga kriza e koronavirusit. Vendimi e çon shumën e fondeve të...
Lajme02 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”. I pyetur për planin ekonomik të qeverisë së tij, Hoti tha se objektivi afatshkurtër është rimëkëmbja nga kriza e shkaktuar nga...
Ekonomi02 Korrik 2020
Jeton Demi, zëdhënës në këtë institucion, për Front Online ka thënë se Qeveria veçse e ka konsultuar Trustin për një masë të tillë. “Ne mund vetëm ta komentojmë propozimin e Qeverisë së Kosovës për 10%...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez premtoi sot se qeveria do të paguajë 9 miliardë euro për rajonet autonome, me qëllim forcimin e sistemit të shëndetit publik, i goditur keq nga pandemia e COVID-19. “Ne do...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Qeveria liberale rumune premtoi sot investime prej 100 miliardë eurosh deri në vitin 2030 për të ndihmuar ekonominë e saj të prekur nga COVID-19 dhe pavarësisht deficitit publik tashmë të madh. “Duam ta rindërtojmë Rumaninë...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut shpenzojnë më shumë para për produktet e huaja sesa për ato vendore. Nga korriku i vitit të kaluar, deri në mesin e këtij muaji, 10.8 miliardë denarë janë shpenzuar për...
Auto27 Qershor 2020
Mark Zuckerberg nuk është më njeriu i tretë më i pasur në botë por i katërti, pasi rrjeti i tij Facebook ka humbur rreth 50 miliardë dollarë në vlerë prej tërheqjes së reklamave nga grupet...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Varësisht prej shqyrtimit fillestar, Komisioni Europian mund të nisë një hetim rreth asaj nëse autoriteti shtetëror i Gjermanisë kishte shkelur ligjet e Bashkimit Europian të raportimit financiar. Këtë e bëri të ditur Valdis Dombrovskis, zëvendës...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Zyra e Përgjegjësisë së Qeverisë (GAO), një agjenci mbikëqyrëse e pavarur e Kongresit, raportoi së fundi se mbi një milion amerikanëve të ndjerë, u janë dërguar gjithsej 1.4 miliardë dollarë muajt e fundit, në përpjekjet...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Kur udhëheqësit e Bashkimit Evropian të zhvillojnë takimin virtual të premten, një dyshe e njohur do të jetë në qendër të vëmendjes. Pandemia COVID-19 e cila ka goditur rendë ekonominë e Evropës, i ka dhënë...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Komisioni i buxhetit i Bundestagut gjerman ka miratuar sot një kontratë prej gjashtë miliardë eurosh për blerjen e luftanijeve “MKS 180”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për anijet luftarake “MKS 180” nga...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Qeveria e Zvicrës ka thënë se ekonomia e vendit mund t’i humbë më shumë se 100 miliardë dollar për shkak të rënies së shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Ekzekutivi pret që prodhimi vendor gjatë këtij...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.