×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjermania investon 8.8 miliardë euro në anije luftarake dhe radarë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Komisioni i buxhetit i Bundestagut gjerman ka miratuar sot një kontratë prej gjashtë miliardë eurosh për blerjen e luftanijeve “MKS 180”.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për anijet luftarake “MKS 180” nga kantieri i anijeve holandeze Damen.

  Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve Reuters, duke cituar një burim të paemërtuar.

  Po sipas Reuters, i njëjti burim ka deklaruar se Komisioni aprovoi gjithashtu 2.8 miliardë euro fonde për kontratën me Airbus për modernizimin e radarit të pjesës më të madhe të flotës shtetërore të aeroplanëve luftarakë Eurofighter.

  Maturantët e shkollës së mjekësisë “Dr. Ali Sokoli”, në ekskuzion në hotelin me pesë yje
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Për herë të parë që kur kreu agresion të armatosur kundër Ukrainës më 24 shkurt 2022, të krijohet përshtypja se Rusia mund...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ka shkuar në 54 numri i të vdekurve në Gaza që kur Izraeli rifilloi operacionin e tij ushtarak të premten në mëngjes,...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Një helikopter u rrëzua në një autosdradë në Madrid, duke goditur një makinë dhe duke plagosur 3 persona, sipas shërbimeve të emergjencës....
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia thotë se listat e pritjeve në institucionet shëndetësore publike janë duke u trajtuar me prioritet. Duke iu...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është takuar me homologun e tij kroat, Davor Bozhinoviq. Sveçla e Bozhinoviq folën për situatën...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Liverpooli ka arritur një rekord të madh të Wolverhampton Wanderers, i cili daton që nga viti i largët 1939. Reds kanë fituar...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Adri dhe Edona janë kapur me Azemin, pas kurthit që ai dhe Blerando ia thurën banorëve. Si Adri po ashtu edhe Edona,...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni dhe kryeministri Albin Kurti e kanë inauguruar sot fillimin e punimeve të rrugës “Hamdi Kurteshi”...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi dhe Alby kanë treguar mbrëmë se kush nga banorët mendojnë se janë fallco. Teksa bisedonin,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.