×
Etiketë: miliardë
Auto23 Shtator 2020
Investitorët i larguan 50 miliardë dollarë nga vlera e tregut të kompanisë Tesla pavarësisht premtimit të shefit ekzekutiv të saj, Elon Musk, për ta ulur çmimin e veturave elektronike deri në 25 mijë dollarë, por...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Lajme22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh. Dikur llogaritë e tij bankare përfshinin shifra marramendëse, por tashme 89-vjeçari nuk gëzon asnjë cent. Mësohet se...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz, po planifikon të sigurojë rreth 100 miliadë euro si borxh të ri vitin e ardhshëm. Qëllimi i kësaj shume të madhe është mbështetja e luftës së autoriteteve kundër koronavirusit...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Të dërmuar nga pandemia COVID-19, të ardhurat e turizmit në botë, në gjysmën e parë të vitit 2020, kanë shënuar një rënie prej 65 për qind. Sipas Organizatës Botërore të Turizmit të OKB-së (UNWTO), përderisa...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka kërkuar 35 miliardë dollarë shtesë, përfshirë 15 miliardë dollarë gjatë tre muajve të ardhshëm, për programin Accelerator ACT të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për të inkurajuar...
Lajme04 Shtator 2020
Raportuesi i Partisë Popullore Evropiane (EPP) për Kosovën, Lukas Mandl ka thënë se negociatat mbi normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës po hyjnë në një fazë intensive dhe po zhvillohen në disa nivele. Anëtari...
Lajme04 Shtator 2020
Vetëm dy orë ndajnë Kosovën dhe Serbinë nga firmosja e marrëveshjes me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të cilën merret vesh se është e karakterit ekonomik. Gazetari Adriatik Kelmendi i cili po përcjellë nga...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Virgin Atlantic ka fituar 1.35 miliardë euro duke u mbështetur nga sponsorët për planin e shpëtimit dhe sigurimit të së ardhmes së saj, edhe për 18 muaj së paku, si dhe i ruajti edhe 6500...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Industria e turizmit global është shkatërruar nga pandemia me koronavirus me 320 miliardë dollarë humbje në eksport në pesë muajt e parë të vitit, dhe me më shumë se 120 milionë vende të punës në...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Fondi pensional i Norvegjisë, "i rëndë" 1.15 bilion dollarë, njoftoi sot se ka pësuar humbje prej 21.27 miliardë dollarësh në gjysmën e parë të vitit për shkak të rënies së aksioneve dhe çmimeve të pasurive...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Plani i rimëkëmbjes ekonomike të Francës, që do të zbulohet në fund të gushtit, do të përfshijë tre miliardë euro ndihmë për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, raporton sot e përditshmja Sud Ouest, duke...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.