×
Etiketë: miliardë
Ekonomi11 Gusht 2020
Kosova është shteti më i varfër në rajon dhe në Evropë, por jo edhe politikanët e saj. Në shtetin ku papunësia dhe varfëria sillen rreth shifrës 30%, janë disa deputetë të Kuvendit të Kosovës që...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Mark Zuckerbeg i është bashkuar klubit të ultra të pasurve në botë. Drejtori i Përgjithshëm i Facebook (FB) të enjten u bë një ‘centibillionaire’ (dikush që vlen të paktën 100 miliardë dollarë), shkruan CNN, transmeton...
Banka04 Gusht 2020
Sipas të dhënave të fundit të raportuara që përfshijnë periudhën deri me 1 gusht 2020, niveli i depozitave tashmë ka kaluar vlerën prej 4 miliardë euro – vlerën më të lartë historike që nga themelimi...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Gati 3 miliardë kafshë u vranë apo u zhvendosën nga sezoni shkatërrues i zjarreve në Australi në vitet  2019 dhe 2020, sipas shkencëtarëve që kanë zbuluar për herë të parë shkallën e vërtetë të ndikimit...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Pas një samiti maratonik, krerët e Bashkimit Europian janë marrë vesh për pakon financiare që do të ndihmojë vendet e goditura nga kriza pas përhapjes së pandemisë. Samiti filloi të premtën në orën dhjetë paradite...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkovic ka bërë të ditur se Kroacia do të marrë 22 miliardë euro nga fondi i BE’së prej 750 miliardë eurosh. “Në Kroaci sjellim 22 miliardë euro, që është garanci për...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Liderët e Bashkimit Evropian kanë arritur një marrëveshje historike për fondin e rimëkëmbjes ekonomike me vlerë prej 750 miliardë eurosh dhe planin afatgjatë të shpenzimeve pas pesë ditë të tensioneve dhe mosmarrëveshjeve. Ky ishte samiti...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Qeveria federale e Kanadasë do t’u japë 13 krahinave dhe territoreve më shumë se 19 miliardë dollarë kanadezë (14 miliardë dollarë amerikanë) për të ndihmuar në pagimin e kostove të rifillimit të ekonomisë pas disa...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Presidenti francez, Emmanuel Macron premtoi sot 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen e ekonomisë së Francës, e prekur nga kriza shëndetësore dhe kërkoi që mbajtja e maskës të bëhet e detyrueshme në vendet e mbyllura...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Themeluesi i Alibaba, Jack Ma ka ulur shumën e aksioneve në kompani në 4.8 për qind nga 6.4 për qind që kishte deri më tani, duke i shitur ato për 9.6 miliardë dollarë. Kjo lëvizje...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Departamenti amerikan i shtetit ka aprovuar kontratën për shitjen e 105 avionëve ushtarakë F-35 të prodhuar nga Lockheed Martin, për Japoninë, me një vlerë mbi 23 miliardë dollarë. Kontrata raportohet se do të përfshijë 63...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Kandidati demokrat Joe Biden pritet të propozojë një mënyrë të re të përdorimit të rregulloreve të qeverisë federale për t'i shpenzuar paratë me qëllimin për të forcuar kompanitë amerikane të prodhimit dhe teknologjisë. Zoti Biden...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Brenda 6 muajve nga tërmeti i 26 nëntorit, qeveria ka miratuar në buxhetin e vitit 2020, përdorimin e fondit të rindërtimit për financimin e rikonstruksionit të banesave individuale dhe njësive të banimit në ndërtesa në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.