×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Virgin Atlantic me plan shpëtimi, arrin marrëveshje 1.35 miliardë euro

  FrontOnline
  26 Gusht 2020

  Virgin Atlantic ka fituar 1.35 miliardë euro duke u mbështetur nga sponsorët për planin e shpëtimit dhe sigurimit të së ardhmes së saj, edhe për 18 muaj së paku, si dhe i ruajti edhe 6500 vende pune.

  Linja ajrore tha se mbështetësit, bankat, pronarët e avionëve dhe furnizuesit i huazuan para, duke ia mundësuar ta aprovonin këtë plan, raporton BBC.

  Virgin Atlantic tha se marrëveshja u bë që “ta rindërtojmë një balancë” dhe “t’i mirëpresim pasagjerët”. Ajo pati paralajmëruar se do të mbetej pa para deri në shtator, nëse nuk do të kishte ndonjë marrëveshje.

  Kompanisë tani i duhet edhe aprovimi nga Gjykata e Lartë në Londër, që do të zgjasë deri më 2 shtator.

  Sikurse kompanitë tjera ajrore edhe financat e Virgin Atlantic u goditën shumë gjatë pandemisë me koronavirus, për shkak të mungesës së udhëtimeve.

  Janë larguar rreth 3500 punëtorë nga stafi, por linja ajrore tha se punëtorët që kanë mbetur, duhet t’i kenë vendet e siguruara.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtatë persona, mes të cilëve edhe dy mjekë të spitalit të Onkologjisë dhe zëvendësdrejtoresha e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Një burrë u rrëzuar dhe pësoi sulm në zemër në një kazino në Singapor, pasi fitoi xhekpotin prej 3.5 milionë dollarë. Viktima...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Premtimi i Tubimit Kombëtar, partisë së ekstremit të djathtë për t’i ndaluar personat me dy shtetësi nga disa punë shtetërore në Francë...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...
  Vip25 Qershor 2024
  Jennifer Lopez ka udhëtuar në Evropë me aeroplan komercial pas disa goditjeve financiare dhe anuloi turneun e saj mes probleme martesore me...
  Sport25 Qershor 2024
  Holanda dhe Austria zhvillojnë ndeshjet e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin D. Ndeshja...
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.