×
Etiketë: Marrëveshje
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Marrëveshja e Washingtonit, hapja e një zyre rajonale të Fondit të Zhvillimit të Korporatave (DFC) në Beograd dhe projektet e paralajmëruara të infrastrukturës mund të Wdihmojnë gjithashtu negociatat politike midis Beogradit dhe Prishtinës, qofshin ato...
Lajme29 Shtator 2020
Banka Qendrore e Kosovës (BQK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) dhe Fondit Evropian për Evropën Juglindore në Kosovë, kanë nënshkruar marrëveshjen për përfshirjen e edukimit financiar në korrikullën shkollore Po ashtu është bërë...
Lajme28 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme ka nënshkruar Marrëveshjen e Punës me Qendrën Evropiane për Monitorimin e Drogës dhe Varësisë nga Droga (EMCDDA) për luftimin e narkotikëve. Kërkesa për nënshkrim nga Ministria e Punëve të Brendshme,...
Lajme28 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Italisë në Kosovë Nicola Orlando me të cilin bisedoi për çështje që janë të interesit të përbashkët. Si temë...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës miratoi sot 15 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e dy qeverive. Ndër të tjera, më 2 tetor në mbledhjen e dy qeverive pritet të...
Lajme23 Shtator 2020
Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNP) në Kosovë, përmes projektit Mbështetje të Përpjekjeve Anti-Korrupsion (SAEK III), ka mbështetur dhe organizuar, nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëpunimit midis Zyrës së Kryeprokurorit dhe Institutit të Bazelit...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë së shpejti në marrëveshje politike me Kosovën. Kosova dhe Serbia janë...
Lajme22 Shtator 2020
Delegacioni i qeverisë amerikane i kryesuar nga Emisari Special, Richard Grenell është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabic. Pas këtij takimi, presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka deklaruar se që nga...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell sot është takuar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka nënshkruajtur marrëveshjen për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes...
Lajme21 Shtator 2020
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se në mënyrë që Kosova dhe Serbia të lëvizin përpara, të gjithë duhet të kenë qasje të re ndaj çështjeve...
Lajme18 Shtator 2020
Ministria e Jashtme Spanjolle ka paralajmëruar se mund ta konsiderojë njohjen e Kosovës në rast të një marrëveshjeje me Serbinë. Spanja do të ishte e gatshme të njihte Kosovën nëse kjo e fundit arrin një...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Bartësi i listës së koalicionit, “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, pas një takimi konsultativ me Kryetarin e Kuvendit, Ivan Brajoviq, tha se kanë arritur marrëveshje që i pari i këtij institucioni do të zgjedhet më...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Fodni Sovran i Pasurisë i Rusisë ka njoftuar se do ta furnizojë me 100 milionë doza të vaksinës së saj Sputnik-V kompaninë farmaceutike indiane, “Dr. Reddy’s Laboratories Ltd” sapo kjo të aprovohet nga shteti i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.