×
Etiketë: Marrëveshje
Lajme25 Qershor 2020
Gazeta e njohur austriake, Der Standard, shkruan në një analizë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po tentonte një marrëveshje të ndyrë. Gazetarja Adelheid Woelfl shkruan se normalisht tani pritet dorëheqja e Thaçit. “Është interesante...
Lajme23 Qershor 2020
Kuvendi i Kosovës nuk ka rritur të ratifikojë një sërë marrëveshjesh ndërkombëtare financiare pasi partitë opozitare nuk pranuan t’i votojnë ato. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se këto marrëveshje ndërkombëtare janë edhe të qeverive...
Front TV23 Qershor 2020
Ka filluar vazhdimi i seancës së kaluar plenare e në të cilën kanë mbetur për të ratifikuar disa marrëveshje ndërkombëtare në mes të Kosovës dhe institucioneve ndërkombëtare. Hekuran Murati në emër të grupit parlamentar të...
Lajme22 Qershor 2020
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar koalicionin LDK-VV dhe prishjen e shpejtë të tij. Sejdiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se prishja e koalicionit...
Lajme20 Qershor 2020
Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times”, në një artikull dedikuar ftesës që Shtetet e Bashkuara të Amerikës ua bënë Kosovës dhe Serbisë që më 27 qershor të takohen në Shtëpinë e Bardhë për dialogun mes...
Lajme18 Qershor 2020
Ish- kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi konsideron se besimi në SHBA-të, nuk varet nvetëm nga njëri partner që kërkon marreveshje. “Secili nga brezi ynë i politikës së tridhjetë viteve të fundit që i...
Lajme17 Qershor 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka thënë se emisari i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak ka thënë se pa pjesëmarrjen e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtit nuk ka marrëveshje me Serbinë. Pacolli që...
Lajme16 Qershor 2020
Bashkimi Evropian (BE) ka porositur Prishtinën dhe Beogradin që çdo marrëveshje, në kontekstin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, duhet të kalojë përmes një procesi negociues të udhëhequr nga BE-ja. "BE-ja ka qenë duke e...
Lajme16 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka kërkuar marrëveshje të qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në Twitter, Cramon ka thënë se përfaqësuesi i BE-së, Miroslav Lajçak, do të rifillojë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.