×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pandemia fshin 21 miliardë dollarë nga fondi pensional norvegjez

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Fondi pensional i Norvegjisë, “i rëndë” 1.15 bilion dollarë, njoftoi sot se ka pësuar humbje prej 21.27 miliardë dollarësh në gjysmën e parë të vitit për shkak të rënies së aksioneve dhe çmimeve të pasurive të paluajtshme gjatë pandemisë Covid-19, raporton Reuters.

  “Megjithëse tregjet u gjetën në mënyrë të konsiderueshme në tremujorin e dytë, ne ende jemi dëshmitarë të një shkalle të lartë të pasigurisë”, tha në një deklaratë zëvendësdrejtori ekzekutiv i fondit, Trond Grande.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq. Ata thanë...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Koreja e Veriut ka thënë të hënën se kanë dështuar përpjekjet e saj për ta dërguar një satelit tjetër spiun në orbitë....
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...
  Lajme28 Maj 2024
  “Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, derisa...
  Lajme28 Maj 2024
  Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut, Nexhat Ugljanin, ka folur për FrontOnline për punën një vjeçare të kryetarëve të komunave veriore...
  Lajme28 Maj 2024
  Janë bërë një vit prej kur katër kryetarët kanë marr detyrat e tyre në katër komunat veriore të Kosovës. Lulzim Hetemi, Ilir...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.