×
 • Lajme
 • Lajme

  Mandl: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi po hyn në një fazë intensive

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  Raportuesi i Partisë Popullore Evropiane (EPP) për Kosovën, Lukas Mandl ka thënë se negociatat mbi normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës po hyjnë në një fazë intensive dhe po zhvillohen në disa nivele.

  Anëtari austriak i Parlamentit Evropian thekson, me rastin e bisedimeve në Washington mes Kosovës dhe Serbisë se BE-ja dhe Shtetet e Bashkuara po bashkojnë forcat e tyre në mënyrë që ky konflikt të zgjidhet njëherë e përgjithmonë.

  Sipas presidentit të Shoqatës Austriake të Miqve të Kosovës, suksesi në këtë është i rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor dhe në të gjithë Evropën, si dhe për përfshirjen në të ardhmen të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE, raporton Tanjug.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Qeveria e Kosovës e sheh shqetësuese dhe të pakuptimtë faktin që edhe pas 9 muajsh që kur u krye sulmi terrorist ndaj...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputeti katalunas Eduard Pujol Bonell ka marrë fjalën për të prezantuar në Parlamentin e Spanjës propozimin e “Junts” që Qeveria e Spanjës...
  Ekonomi25 Qershor 2024
  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës sipas kalendarit të publikimeve ka publikuar statistikat për institucionet tjera financiare për muajin maj 2024, remitancat...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Mbyllja e pikëkalimit në Rafah mes Egjiptit dhe Gazës ka pamundësuar evakuimet mjekësore të së paku 2.000 pacientëve, tha një zyrtar i...
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Sport25 Qershor 2024
  Kuqezinjtë e Kombëtares shqiptare mbërritën në Aeroportin e Rinasit pas përfundimit të rrugëtimit të tyre në Euro 2024. Sapo mbërriti në Rinas,...
  Vip25 Qershor 2024
  Çifti PM-Sarah kanë dëshirë të bëhen prindër. Po dasma e shumëpërfolur? Ende jo! DJ PM ishte i ftuar në emisionin “District”, ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.