×
Etiketë: vlerë
Ekonomi01 Tetor 2020
Për të gjashtën herë me radhë në Departamentin Special ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, kontrabandë me mallra, shmangie nga tatimi e vepra tjera, Millan Bozhoviq dhe Zhelkjo...
Kronika22 Shtator 2020
Policia e Pejës ka njoftuar se dje ka arritur ta arrestojë një person, i cili dyshohet të kishte kryer veprën “vjedhje e rëndë”, në depon “DENJIZI”, duke vjedhur kështu një sasi malli që kap në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Policia e Ugandës arrestoi sot një burrë që po përpiqej të hynte në ndërtesën e parlamentit në kryeqytetin Kampala, duke mbajtur kokën e prerë të një fëmije të mbështjellë si një dhuratë. Policia tha se...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Kamenicës për herë të parë ka fituar grant për performancë komunale. Nga vlerësimi i Ministrisë së Pushtetit Lokal, Zyrës Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim, Norvegjisë e Suedisë, komuna e Kamenicës ka përfituar grantin...
Kronika12 Shtator 2020
Nga shoqëria Civile thonë se pasuria e sekuestruara apo konfiskuar, nuk po menaxhohet mirë. Janë vetura, që shteti ua ka sekuestruar atyre që dyshohet se i kanë fituar jashtëligjshëm. Në deponë që e menaxhon Agjencia...
Lajme04 Shtator 2020
Raportuesi i Partisë Popullore Evropiane (EPP) për Kosovën, Lukas Mandl ka thënë se negociatat mbi normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës po hyjnë në një fazë intensive dhe po zhvillohen në disa nivele. Anëtari...
Lajme02 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, e ka hedhur si të parregullt aktakuzën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, me të cilën Meriton Pajaziti akuzohet për vjedhje të rëndë në argjendarinë “Filigran” në Podujevë. Sipas...
Banka25 Gusht 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe drejtoresha për Kosovën e Bankës Botërore Linda van Gelder kanë nënshkruar sot Marrëveshjen e Grantit për projektin “Financimi i Emergjencës së Pandemisë”, në vlerë prej rreth 2 milionë euro....
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Policia australiane kapi në bord të një anije një ton kokainë me vlerë 180 milionë dollarësh Policia australiane kapi një ton kokainë gjatë një bastisje të kryer në një anije, dhe vlera e drogës është...
Ekonomi18 Gusht 2020
Serbia po vazhdon eksportin masiv të mallrave të saja në territorin e Republikës së Kosovës. Siç u bë e ditur sot nga Oda Ekonomike e Serbisë, në Kosovë, në gjashtë muajt e parë të vitit...
Ekonomi17 Gusht 2020
Ministria e Financave ka nënshkruar marrëveshje me Bankën Evropiane për Rindërtim në vlerë 30 milionë euro. Marrëveshja është nënshkruar për projektin “Kredia e likuiditetit të urgjencës së infrastrukturës vitale”. "Kredia është e destinuar për Ndërmarrjet...
Lajme14 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka prezantuar para deputetëve projekt-marrëveshjen ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillimin. Kjo marrëveshje ka vlerën totale të kredisë prej 46 milionë euro, me normë të interesi efektiv...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Është firmosur sot marrëveshja me qeverinë italiane për të materializuar angazhimin që Italia mori në Konferencën Ndërkombëtare të Donatorëve që t’i ofrojë Shqipërisë prej 95 milionë euro, nga të cilat 5 milionë euro grant për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.