Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia australiane kap kokainë në vlerë rreth 180 milionë dollarësh

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Policia australiane kapi në bord të një anije një ton kokainë me vlerë 180 milionë dollarësh

  Policia australiane kapi një ton kokainë gjatë një bastisje të kryer në një anije, dhe vlera e drogës është 180 milionë dollarë.

  Bastisja u krye pasi anija mori një sasi të madhe drogës nga një anije tjetër dhe kjo ndodhi 200 milje detare nga qyteti britanik i Newcastlet, raporton AFP.

  Policia kufitare australiane vuri re një varkë duke lundruar në një rrugë të pazakontë në brigjet e Kinës dhe më pas iu afrua asaj me një barkë peshkimi Coralynne, e cila kapi kokainën e destinuar për tregun australian, konfirmoi policia e New South Wales, transmeton Telegrafi.

  Kur policia hipi në anije, në dhomën e motorit pati një zjarr, i cili u shua dhe më pas u gjet sasia e lartcekur e drogës.

  Ekuipazhi tre anëtarësh i varkës së peshkimit përbëhej nga australianët, Christopher Preca, Jackson Gilles-Adams dhe Man Wah Chan nga Hong Kongu. Nëse dënohen, ata përballen me burg të përjetshëm.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.