×
Etiketë: mënyra
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lifestyle14 Shtator 2020
Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ...
Lifestyle09 Shtator 2020
Këto që do të lexoni më poshtë, janë këshillat më të vyera që japin dermatologët për ata që duan një rënie të shpejtë, por mbi të gjitha të shëndetshme nga pesha. Këshillat janë të thjeshta...
Lifestyle27 Gusht 2020
Nxehtësia e verës shpesh na lodh dhe nuk na lejon të ndihemi ashtu si do të dëshironim. Shikoni këto mënyra që mund t’ju ndihmojnë të dukeni dhe të ndjeheni më mirë. Të gjithë e dinë...
Lajme24 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se mënyra e pagesës së faturës së ngrohjes do të ndryshojë së shpejti. Sipas KP’së, ata që shfrytëzojnë rrjetin e ngrohtores me Tormokos do të paguajnë aq sa shpenzojnë. “Përmes...
Lifestyle22 Gusht 2020
Të gjithëve na bezdis era e keqe e këpucëve. Lajmi i mirë është se ju tashmë keni gjithçka që ju nevojitet në shtëpi për të zgjidhur këtë problem. Lagështia dhe bakteret në këpucë mund të...
Lifestyle31 Korrik 2020
Realizimi i detyrave në mënyrë profesionale është proces i rëndësishëm në një vend pune. Për të ecur tutje në karrierë, profesionalizmi është njëri prej faktorëve thelbësor. Profesionalizmi ndikon në mundësitë e juaja për të gjetur...
Lifestyle31 Korrik 2020
Pavarësisht nëse jeni duke e bërë punën tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme, gjithmonë ka më shumë mundësi për t’u rritur profesionalisht dhe personalisht. Mos lejoni të futeni në zonën e rehatisë sepse...
Lifestyle23 Korrik 2020
Iniciativat janë shumë të rëndësishme në një vend pune. Pikërisht kjo është njëra prej cilësive që e bën një punëtor të vlefshëm dhe të rëndësishëm për kompaninë/organizatën. Kompanitë janë gjithmonë në kërkim të punonjësve që...
Lifestyle16 Korrik 2020
Lloji i trupit tuaj mund të zbulojë shumë për punën e brendshme të metabolizmit tuaj, për zakonet tuaja të ngrënies dhe sistemin tuaj nervor. Ekzistojnë tri tipe të dallueshme të trupit mashkullor, që të gjitha...
Front TV12 Korrik 2020
Pagesa në parkingjet publike në Prishtinë, që pritet të fillojë së shpejti, do të bëhet përmes katër versioneve. Kështu ka thënë për Front Online, ushtruesi i detyrës së kryeshefit të ndërmarrjes “Prishtina Parking”, Liridon Restelica....
Lifestyle10 Korrik 2020
Pavarësisht nga mbizotërimi i tij, presioni i lartë i gjakut është një gjendje disi mistike. Është një simptomë serioze e mosfunksionimit kardiovaskular dhe mund të jetë arma e duhanit pas goditjeve, sulmet në zemër, dëmtimi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.