Lifestyle

Receta që iu shpëton mëlçinë tuaj, përgatitja dhe mënyra e konsumimit është tepër e thjeshtë

Receta që iu shpëton mëlçinë tuaj, përgatitja dhe mënyra e konsumimit është tepër e thjeshtë
13:07 | 14 Shtator 2020

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave.

Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në mëlçi. Ushqehuni shëndetshëm, hidhni ushqimet e dëmshme nga menyja.

Ajo që ju ndihmon është ky lëng natyral që ofron dobi të shumta për shëndetin tuaj:
Pastron gjakun, përtërinë tretjen. E forcon sistemin imun, detokson trupin, parandalon inflamacionet dhe infeksionet, ndikon kundër kancerit, vepron si antioksidues, përmirëson metabolizmin, ul nivelin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak, ndikon mirë në lëkurë.

Përbërësit e nevojshëm: 2 limonë; 1 trangull; Një grusht majdanoz; 200 ml ujë.

Përgatitja dhe mënyra e konsumimit:

Përbërësit i aplikoni në blender derisa të fitoni një lëng. Këtë lëng ta konsumoni për një muaj, nga një gotë, 1-2 herë në ditë. Më pas bëni pauzë prej dy javë, pastaj mund ta përsëritni.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera