×
Etiketë: konfirmon
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Korea Jugore ka konfirmuar valën e dytë të shpërthimit të koronavirusit të ri, derisa Ministri i Shëndetësisë së vendit ka paralajmëruar për një situatë të rënduar të rasteve. Ministri i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale të...
Lajme21 Qershor 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka publikuar 96 rastet e reja me koronavirus, ndërkaq numri i të shëruarve sot është 29. Me 29 të shëruarit e ditës së sotme nga koronavirusi, totali deri më tani...
Lajme19 Qershor 2020
Enver Hasani, njëri nga protagonistët e skenës institucionale, i cili sa ishte në krye të Gjykatës Kushtetuese, jo rrallëherë ka shkaktuar debate të ashpëri politike e juridike për shkak të vendimeve në institucionin që ka...
Lajme18 Qershor 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka publikuar rastet e reja me koronavirus, ndërkaq nga COVID-19 sot janë shëruar 5 persona. Deri më tani në Kosovë, numri i të shëruarve nga koronavirusi ka shkuar në 973...
Vip18 Qershor 2020
Aktori i njohur, Florian Binaj, është testuar për COVID-19 dhe ka rezultuar pozitiv, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktori i “Portokallisë” përmes një postimi në rrjetin social Facebook, i cili...
Lajme18 Qershor 2020
Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka publikuar të mërkurën raportin e auditimit për pasqyrat financiare të Zyrës së Kryeministrit për vitin 2019 dhe ka konfirmuar shpërdorimin financiar. KOHA, muajin e shkuar kishte raportuar në disa...
Lajme18 Qershor 2020
Dënimi me 15 muaj burgim, i shqiptuar nga Gjykata Themelore në Pejë ndaj të akuzuarit për vrasje të mbetur në tentativë, Dardan Manaj, rezultoi të jetë në disproporcion me peshën e veprës penale. Kështu kishte...
Vip16 Qershor 2020
‘Eurovision’ ka zubluar datat e edicionit të ardhshëm. EBU dhe transmetuesit NPO, NOS dhe AVROTROS kanë konfirmuar se dy gjysmëfinalet do të zhvillohen në 18 maj dhe 20 maj dhe Grand Final në 22 maj...
Lajme15 Qershor 2020
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell përmes Twitterit ka konfirmuar se më 27 qershor do të ketë diskutime për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka bërë të ditur gjithashtu se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.