×
 • Vip
 • Vip

  “Eurovision”-i konfirmon datat për vitin 2021

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  ‘Eurovision’ ka zubluar datat e edicionit të ardhshëm.

  EBU dhe transmetuesit NPO, NOS dhe AVROTROS kanë konfirmuar se dy gjysmëfinalet do të zhvillohen në 18 maj dhe 20 maj dhe Grand Final në 22 maj 2021, shkruan Eurovision.

  Datat për edicionin e vitit të ardhshëm u njoftuan në Ahoy në Roterdam, vendi ku do të mbahet spektakli vitin 2021.

  Pas anulimit të Eurovision Song Contest 2020 publiku nga e gjithë bota kanë pritur me padurim diçka të re për të parë. Gjatë Eurovizionit: ‘Europe Shine A Light’ u njoftua se edicioni i vitit 2021 do të zhvillohet në Roterdam dhe tani e dimë se kur!

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Vip15 Korrik 2024
  Një prej ish-banoreve më të komentuara të “BBV3”, Rike Roçi, ka qenë mbrëmjen e sotme e ftuar në “Top Arena”. Ajo ka...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Vip15 Korrik 2024
  Bora dhe Heidi edhe këtë vikend që lam pas e kaluan së bashku me të dashurit e tyre. Dy qiftet zgjodhën bregdetin...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në shtetin tonë, me rastin e “Ditës së...
  Sport15 Korrik 2024
  Finalja e Copa America mes Argjentinës dhe Kolumbisë u ndërpre për më shumë se një orë pasi skenat kaotike dhe të rrezikshme...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Jeffrey Hovenier, tha se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës është i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.