×
Etiketë: konfirmon
Lajme27 Korrik 2020
Kryetari i IKSHPK’së, Naser Ramadani, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se masa për vetizolim shtatë ditorë për të gjithë ata që futen nga jashtë Kosovës është rekomanduar nga Instituti që ai drejton. Këto...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Në Bosnje dhe Hercegovinë, 303 raste të reja të infektuarish me coronavirus u raportuan të premten. Në federatën boshnjake, 1122 mostra u testuan në 24 orët e kaluara, me infeksion u konfirmuan 178 persona, ndërsa...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se para pak çaste është informuar nga IKSHP se ka rezultuar pozitiv në testin e kryer për Sars-CoV-2. Ai ka shkruar në Facebook se është...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Në 24 orët e fundit, një vdekje u konfirmua në Mal të Zi. Shteti malazez tashmë ka njoftuar për 97 raste të reja të të infektuarve me coronavirus nga 487 mostra të testuar. “Numri i...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, iu është përgjigjur zërave që dialogu me Serbinë po rrezikon të kthehet në atë teknik.   Në një shkrim të tij në Facebook, ka thënë se dialogu teknik ka përfunduar dhe se...
Lajme21 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka konfirmuar se auditori Ilir Mulhaxha, sot i kanë tërhequr mjetet nga xhirollogaria e Telekomit të Kosovës....
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti e ka njoftuar sot Forumin e partive politike për ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, i cili, siç ritheksoi ai,...
Lajme20 Korrik 2020
Dardan Molliqaj thotë se Vetëvendosje i ka dhënë votën pro Sami Lushtakut për shpërbërjen e Gjykatës Speciale. “Vetëvendosje i ka dhënë votën pro Sami Lushtakut për shpërbërjen e Speciales.”, ka thënë Molliqaj në Dukagjini. Pas...
Lajme17 Korrik 2020
Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi ka njoftuar se është shëruar nga koronavirusi, pak javë pasi që ishte konfirmuar si pozitiv. Gashi në Facebook ka shkruar se tashmë e ka kaluar këtë sfidë. “Pas...
Lajme15 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik mbrëmë nuk publikoi rezultatet që priteshin për numrin e personave të infektuar me COVID-19. Sipas një e-maili zyrtar të dërguar dje për media, thuhej se rezultatet do të bëhen sot....
Lajme13 Korrik 2020
Deputeti i LDK-së, Frashër Demaj, është deputeti i radhës nga ky subjekt që është infektuar me koronavirus. “Pavarësisht se jam munduar të jem shumë i kujdesshëm për vete dhe të tjerët duke bartur maskë gjatë...
Vip11 Korrik 2020
Krijuesi i serialit të famshëm “La Casa de Papel”, Alex Pina, ka konfirmuar se sezoni i pestë është në zhvillim. Këtë ai e ka konfirmuar duke postuar një foto të tij në Instagram, ku shihet...
Lajme10 Korrik 2020
Ka humbur jetën një lehonë e cila ishte e prekur me Covid-19. 21 vjeçarja nga Podujeva me inicialet D.P. pas orë pasi ka kryer lindjen me prerje cezariane ka vdekur. Lajmin e ka konfirmuar infektologu...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.