×
Etiketë: konfirmon
Lajme01 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka konfirmuar se nuk ka arritur të kryej të gjitha procedurat e nevojshme për furnizim me material të mjaftueshëm për letërnjoftim, duke u arsyetuar në rrethanat e krijuara si...
Lajme01 Shtator 2020
Më herët është raportuar për një incident në qytetin e Podujevës, ku ka pasur gjuajtje me kallashnikov. Në këtë incident kanë mbetur të plagosur dy persona. Një gjë e tillë është konfirmuar edhe nga ana...
Lajme31 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ia ka pezulluar licencën Laboratorit privat, “UBT” për kryerjen e testimeve me metodën PCR, për të dyshuarit me Covid-19. Këtë vendim, MSh e ka marrë pasi Inspektorati Shëndetësor ka gjetur se ky...
Kronika25 Gusht 2020
Pas raportimit të Front Online për dyshime se është sulmuar bankomati i BKT-së, këtë e ka konfirmuar për Front Online Flora Ahmeti zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës. “Sot rreth orës 05:30, është aktivizuar...
Lajme22 Gusht 2020
Në lagjen Dardania të Prishtinës sot rreth orës 15 e 30 është plagosur një person me armë zjarri derisa Policia ka identifikuar një person si të dyshuar dhe është në kërkim të tij. Lajmin e...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Bisedimet në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë, ka shumë gjasa të zhvillohen më 3 dhe 4 shtator për shkak të mundësisë që në to të merr pjesë edhe presidenti i SHBA-ve, Donald Trump.Kështu së paku...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se kur do të zhvillohet takimi i krerëve të partive të koalicionit qeverisës, i cili ishte paraparë të mbahej sot, para se të shtyhej....
Kronika20 Gusht 2020
Gjykmata Supreme ka dhënë mendim juridik për veprën penale me të cilën po ngarkohen qytetarët që nuk respektojnë masat anti-Covid. Supremja konfirmon se nuk ka dënime për qytetarët që shkelën vendimet e Qeverisë para miratimit...
Kronika20 Gusht 2020
Shtatë persona janë lënduar në aksidentin e sotëm në autostradën “Ibrahim Rugova”. Lajmin e ka konfirmuar Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës. Kelani ka thënë se aksidenti ka ndodhur në zonën e Malishevës në...
Kronika13 Gusht 2020
Djali i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Endrit Thaçi është shpesh i komentuar në mediat rozë për jetën private të tij. Kësaj here, u bë e ditur se i njëjti ka pësuar një aksidente me...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Një mostër e krahëve të pulave të ngrira të importuara nga Brazili ka rezultuar pozitiv për coronavirusin në qytetin jugor kinez të Shenzhenit, thanë autoritetet të enjten, i fundit në një seri raportesh të produkteve...
Lajme07 Gusht 2020
Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Kjo është konfirmuar sot nga vet i pari i presidencës serbe i cili...
Lajme29 Korrik 2020
Ambasadori i Kosovës në Shkup, Gjergj Dedaj, ka bërë të ditur se është kontaktuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Ai ka thënë për televizionin publik se është kontaktuar nga Specialja, por nuk është marrë në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.