Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bosnja konfirmon 303 raste të reja me coronavirus

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Në Bosnje dhe Hercegovinë, 303 raste të reja të infektuarish me coronavirus u raportuan të premten.

  Në federatën boshnjake, 1122 mostra u testuan në 24 orët e kaluara, me infeksion u konfirmuan 178 persona, ndërsa në Republikën Serbe, u testuan 546 mostra dhe 125 dolën pozitivë, shkruan klix.ba.

  Një spital në Banja Luka gjithashtu raportoi një vdekje të lidhur me një infeksion me coronavirus, transmeton Telegrafi.

  Treguesit e ditës së sotme janë të ngjashme me ato që mbërrinin çdo ditë gjatë gjithë javës sepse kishte pak më shumë se 300 persona të infektuar çdo ditë.

  Ndryshe, mumri i përgjithshëm i njerëzve të konfirmuar se janë infektuar në Bosnje-Hercegovinë që nga fillimi i epidemisë tani është pak më pak se 9.800, dhe 275 vdekje janë raportuar zyrtarisht. /Telegrafi/

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.