×
Etiketë: coronavirusin
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot me anëtarët e Bordit të Asociacionit të Komunave të Kosovës. Kështu kanë njoftuar nga Qeveria përmes një komunikate për media. Hoti sipas njoftimit,...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një gazetar kinez i cili ishte zhdukur pasi në shkurt kishte raportuar ndër të parët për pandeminë e coronavirusit në Wuhan, më në fund është gjetur ka njoftuar një mik i tij, duke theksuar se...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë kanë tërhequr një udhëzim të muajit gusht që kishte krijuar shkaktuar polemika të forta, i cili sugjeronte se nuk ishte e nevojshme të testoheshin personat pa simptoma që mund të ishin...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
“Ndaloni të gjithë ose do t’ju infektoj”, duket se kjo është mënyra si grabitësit vjedhin gjatë pandemisë. Për të vjedhur para nga një bankë, një grabitës në Torino nuk përdori një armë, por kollën dhe...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Krye eksperti i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha sot se nuk ishte dakord me vlerësimin e presidentit, Donald Trump se Shtetet e Bashkuara i kanë kaluar momentet e këqija të pandemisë. Fauci, drejtori i Institutit...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Mjeku Pëllumb Pipero ka qenë sot i ftuar në emisionin ka folur për pandeminë e COVID-19. Pipero është pyetur se sa mund të zgjasë pandemia, dhe ka thënë se me virusin mund të bashkëjetojmë deri...
Lajme08 Shtator 2020
Këshilltari i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Ismail Syla ka njoftuar sot se është shëruar nga Coronvirusi, raporton Front Online. Përmes një postimi në Facebook, Syla ka njoftuar se shtë liruar nga spitali pas 15...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Një raport i ri i ka shtuar provat se ilaçi i malaries hidroksiklorurinë nuk i ndihmon pacientët në luftën me coronavirusin. Në fakt, kombinimi i tij me një antibiotik në të vërtetë ngre rrezikun e...
Infografika27 Gusht 2020
Kjo verë për mërgimtarët ishte shumë më ndryshe. Pavarësisht masave kufizuese për virusin Covid-19, ata prapë morën rrugën për në Kosovë. Por kthimi në vendet ku ata jetojnë dhe veprojnë ishte sfidues për ta. Kjo...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Katari ka qenë dëshmitar i shkallës më të lartë të infeksioneve me koronavirus në botë për kokë banori, por ka patur një nga nivelet më të ulëta të viktimave për shkak të testimit të gjerë,...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Është e mundur të mbahet nën kontroll pandemia e coronavirusit në Evropë gjersa funksionon ekonomia dhe sistemi arsimor, vlerëson Organizata Botërore e Shëndetit (WHO). Duke folur gjatë një konference për shtyp, mjeku Hans Kluge, Drejtori...
Front TV06 Gusht 2020
200 zyrtarë policorë në mbarë Kosovën, janë duke luftuar me virusin Covid-19. Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një intervistë për Front Online ka thënë që infektimi i tyre ka ardhur...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko konfirmoi sot se është prekur me coronavirus. Presidenti bjellorus kurrë nuk ka pranuar të merrte masa kundër epidemisë globale, ku është shfaqur në ngjarje të shumta sportive, shkruan themirror. Ai...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.