Lajme

Këshilltari i Presidentit e mposhtë Coronavirusin

Këshilltari i Presidentit e mposhtë Coronavirusin
16:34 | 08 Shtator 2020

Këshilltari i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Ismail Syla ka njoftuar sot se është shëruar nga Coronvirusi, raporton Front Online.

Përmes një postimi në Facebook, Syla ka njoftuar se shtë liruar nga spitali pas 15 ditë qëndrimi në Klinikën Infektive të QKUK-së.

“Pas qëndrimit 15 ditor në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot në orën 13 dola nga spitali i shëruar (negativ)

“Ky infeksion u mposht në saj të punës ekipore me profesionalizëm të lartë të mjekëve të Klinikës, përkatësisht të profesor dr. Sali Ahmeti, shef repartit, të mjekëve të repartit dr. Veli Rexha, dr. Blerta Polloshka, dr. Edmond Islamaj dhe Granit Deva. U mposht në saj të kujdesit të Drejtoreshës dr. Lindita Ajazaj – Berisha, e cila, duke parë gjendjen time shëndetësore kërkoi që të shtrihem sa më parë në spital.

Shërbimi i Klinikës, terapia e qëlluar, analizat, përsëritja e tyre, hap pas hapi,në një moment shënuan kthesën, dhe shërimi hyri në binarë”, ka shkruar këshilltar i presidentit./Front Online

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera