×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti bjellorus që pretendoi se vodka do të kuronte coronavirusin, infektohet me COVID-19

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko konfirmoi sot se është prekur me coronavirus.

  Presidenti bjellorus kurrë nuk ka pranuar të merrte masa kundër epidemisë globale, ku është shfaqur në ngjarje të shumta sportive, shkruan themirror.

  Ai që gjatë gjithë kohës ka pretenduar se vodka dhe sauna mund ta kurojnë COVID-19, ka konfirmuar se është infektuar.

  Diktatori gjithashtu pretendoi se pirja e 50 mililitrave të vodkës në ditë do të mbronte njerëzit nga virusi, transmeton Telegrafi.

  Lukashenko më parë ishte mburrur se askush nuk do të vdiste nga coronavirusi në shtetin bjellorus.

  Ndryshe, numri i të prekurve në këtë shtet është 67521 gjersa kanë ndërruar jetë 538 persona.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.