×
Etiketë: infektohet
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me koronavirus. Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka rezultuar pozitive ditën e djeshme, pasi ka kryer tamponin. Ajo nuk është paraqitur në zyrë teksa në bashki vijon normalisht puna. Gjendja...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Kryetari i parlamentit irlandez, Sean O Fearghail ka njoftuar se të gjithë anëtarët e kabinetit duhet të vetë-izolohen. Transmetuesi kombëtar irlandez RTÉ ka raportuar se Ministri i Shëndetësisë, Stephen Donnelly ka rezultuar pozitiv pasi bëri testin...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
E infektuar nga koronavirusi ka rezultuar dhe Marina Berlusconi vajza më e madhe e liderit të Forza Italia, i infektuar pak ditë më parë në Covid 19. Të infektuar janë dhe dy fëmijët e tjerë...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Ish-kryeministrja e Ukrainës Yulia Tymoshenko është në gjendje të rëndë shëndetësore pasi doli pozitiv në Covid-19. 59 vjeçarja e cila shërbeu për dy mandate si kryeministre para se të mposhtej në zgjedhjet presidenciale të vitit...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Tahiri, përmes një postimi në Facebook, i cili tha se është në gjendje të mirë shëndetësore. “Pas disa simptomave...
Lajme05 Gusht 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi, është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vet ajo përmes një postimi në Facebook. Ajo u ka bërë thirrje qytetarëve për mbajtje të maskës, mbajtje të...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Një ligjvënës republikan që refuzonte rregullisht të vishte maskën gjatë punimeve të Kongresit dhe kishte qenë edhe në Teksas me presidentin amerikan, Donald Trump, rezultoi pozitiv për koronavirusin, konfirmoi vetë ai. ”Louie Gohmert rezulton pozitiv”,...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Presidenti i Bjellorusisë ka njoftuar se ka rezultuar pozitivisht për Covid-19, pasi i përshkroi frikën mbi pandeminë si ‘psikozë’ dhe tha se për ta mposhtur virusin nevojitet pija alkoolike vodka dhe sauna. Duke folur përpara...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko konfirmoi sot se është prekur me coronavirus. Presidenti bjellorus kurrë nuk ka pranuar të merrte masa kundër epidemisë globale, ku është shfaqur në ngjarje të shumta sportive, shkruan themirror. Ai...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit Trump, Robert O’Brien, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus, ka bërë të ditur një zyrtar amerikan. O’Brien, njëri nga ndihmësit më të lartë të kreut të Shtëpisë së...
Lajme25 Korrik 2020
Mjeku i QKUK-së, Ali Lahu, iu shtua listës së kolegëve të tij që u infektuan nga koronavirusi në krye të detyrës. Ai përmes një shkrimi në Facebook tha se profesioni i tij përveç që i...
Lajme17 Korrik 2020
Doktori i njohur nga Ferizaj, Avdi Tahiri është infektuar me Covid-19. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook. “Sapo morra konfirmimin nga IKSHPKsë pas një jave të testimit kam rezulltuar...
Lajme15 Korrik 2020
Edhe një deputet i Kuvendit të Kosovës ka konfirmuar se është infektuar me virusin COVID-19.Shkumbin Gashi, deputeti i LDK-së tha se nga e hëna është vetizoluar me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.