Lajme

Edhe një mjek infektohet me koronavirus

Edhe një mjek infektohet me koronavirus
17:06 | 25 Korrik 2020

Mjeku i QKUK-së, Ali Lahu, iu shtua listës së kolegëve të tij që u infektuan nga koronavirusi në krye të detyrës.

Ai përmes një shkrimi në Facebook tha se profesioni i tij përveç që i sjell kënaqësi bart edhe rreziqet me vete.

Edhe Lahu do të jetë jashtë detyrës për 14 ditë pasi ka shkuar në vetizolim.

Statusi i plotë:

Të dashur miq,shokë dhe pacientë,

Duke ushtruar profesionin, përveç kënaqësisë që ai të sjell, njeriu merr edhe rreziqet që ai mund të ofrojë në situata të caktuara.
Sot, nga IKSHPK mora konfirmimin që jam pozitiv në COVID-19.

Andaj, pas këtij rezultati vendosa të vetizolohem, ndonëse për momentin nuk kam asnjë shqetësim shëndetësor.
Për fund, miq të respektuar, virusi është kudo: në ne, mes nesh dhe rreth nesh, andaj mos e nënçmoni!
Ruani distancën, bartni maskën,mbani pastërtinë.
Shihemi së shpejti! Shëndet!

facebook

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera